Cestování v době koronavirové: Jak se vyhnout nákaze?

Koronavirus hýbe světem a naše země není výjimkou. Vláda České republiky vyhlásila nouzový stav, v rámci kterého došlo k omezení pohybu a dalším restrikcím. Veškerá opatření mají jediný cíl: výrazně zpomalit šíření nákazy a chránit naše zdraví. A protože si nyní spousta lidí klade otázku, jaká preventivní opatření fungují nejlépe, rozhodli jsme se na ní zčásti odpovědět. Pokud nemůžete zůstat doma (což by vás ochránilo nejlépe), dodržujte v MHD následující pravidla. K přenosu virových částic koronaviru způsobujícího onemocnění COVID-19 nedochází pouze vzduchem. Odborníci naopak varují před infikovanými povrchy. A právě v tom tkví kámen úrazu cestování v prostředcích městské hromadné dopravy nebo ve vlaku. 3 pravidla bezpečnějšího cestování v MHD
  1. Naprosto nezbytná je rouška, šátek nebo jiná tkanina, která brání šíření kapének ústy. Ideální je samozřejmě respirátor.
  2. Dalším základním ochranným prvkem jsou rukavice. Mějte na paměti, že nakažená osoba se mohla držet stejného místa jen několik minut před vámi. V rámci vlastní bezpečnosti se proto v MHD ničeho nedotýkejte (resp. jen v případě nutnosti). Dokonce ani tlačítka od dveří – ty nyní řidiči automaticky.
  3. Velmi důležité je také dodržování odstupu od ostatních cestujících, což je komplikované především v autobusech.

V autě z půjčovny EasyRent koronavirus nemá šanci

Navzdory tomu, že prostředky městské hromadné dopravy podléhají každodenní dezinfekci, není možné udržet absolutní čistotu. Mnohem bezpečnější je cestování vlastním vozem, který si podle potřeby vyčistíte sami. Rozumnou alternativou pro každého, kdo nemá k dispozici vlastní automobil, je vozidlo ze zodpovědné autopůjčovny. Například v EasyRent používají speciální přístroj pro desinfekci ozonem – ta zbaví povrch veškerých organických nečistot. Výsledkem je perfektně vyčištěný vůz – dokonce čistší než z autosalonu.

Publikováno: 04. 04. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam