5 hlavních důvodů, proč bydlet v Brně

Praha, nebo Brno? Aneb tak zní dilema mnoha (nejen) mladých lidí, kteří chtějí bydlet ve velkém městě, ale nemohou se rozhodnout mezi metropolí a druhým největším městem. Ačkoliv se Praha v minulosti jevila jako jasná volba, v posledních letech je zájem poměrně vyrovnaný. My jsme se zaměřili na “Štatl” a jeho největší lákadla.

Atraktivní pracovní příležitosti

Kdo chce pracovat, práci si najde. V Brně to platí dvojnásob, a navíc je zde spousta nadstandardně placených pozic, a to především v oboru IT. Na jednoho dospělého člověka připadá více pracovních míst než v Praze.

Skvělé možnosti sebevzdělávání

Brno je rájem studentů, protože se zde nachází několik státních i soukromých vysokých škol, a je tedy možné vystudovat téměř jakýkoliv obor. Některé fakulty se dokonce honosí titulem “jediná v republice” (např. veterinární). Na své si přijdou také zájemci o celoživotní a postgraduální vzdělávání.

Levnější bydlení než v Praze

Ačkoliv to na realitním trhu nevypadá příliš růžově, reality v Brně jsou stále o něco levnější než v Praze. Město se sice potýká s problémy ohledně územního plánu, ale v budoucnu by mělo vzniknout mnoho cenově dostupných nových bytů pro mladé lidi.

Zelené velkoměsto

Brno je velkoměsto se vším všudy, ale zeleně mu rozhodně nechybí. Parků a zelených ploch naopak průběžně přibývá a městský kolorit je díky tomu velmi příjemný. Za zmínku stojí například park Pod Plachtami v okolí místních paneláků, Sady národního odboje, Kraví hora, park Čertova rokle a samozřejmě ikonický Špilberk.

Příjemná atmosféra a pohostinní lidé

V Brně se žije mnohem uvolněněji než v Praze. Moravané jsou přátelští a rádi se dají do řeči s každým, kdo potřebuje poradit. Vyhlášená pohostinnost a dobrá nálada jdou ruku v ruce s vysokou kvalitou života. Stále se nemůžete rozhodnout? Pak s pořízením vlastního bydlení počkejte a zatím se poohlédněte po pronájmu garsonky v Brně. Nasajte místní atmosféru a udělejte o životě na jižní Moravě si vlastní názor.

Publikováno: 16. 08. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: proč bydlet v brně