Domů » 3 tipy, jak strávit dovolenou tak trochu jinak
Cestování a dovolená

3 tipy, jak strávit dovolenou tak trochu jinak

Léto je konečně tady a s ním i čas dovolených. Pokud stále nemáte vybráno a ráda byste volno strávila tak trochu jinak, než v minulých letech, dejte na naše tipy. Jak by se vám líbilo zkombinovat relaxaci s trochou pohybu, vzrušení a poznávání nových zajímavých míst?

1.) Vodácké zájezdy

Prázdniny u vody mohou mít mnoho podob, tedy nejen posedávání na vyhřáté mořské pláži. Máte-li ráda akci a nebojíte-li se extrému, dopřejte si trochu adrenalinu v podobě sjezdu rozbouřené řeky na raftu. Mezi nejoblíbenější lokality pro vodácké zájezdy patří průzračná slovinská řeka Soči, která protéká podhůřím Julských Alp. Cesta pokračuje canyoningem po potoku Sušec a dalším zpestřením může být třeba via ferrata na vrchol Mangrt.

Nespoutané řeky lze sjíždět také v Podkarpatské Rusi a v Rumunsku. Poněkud klidnější plavbu, která je vhodná i pro rodiny s dětmi, zase nabízí Dunaj. Tu lemují pásy vinic a čarokrásná historická města.

Slovinsko rafting

2.) Cyklozájezdy

Nezapomenutelnou dovolenou můžete prožít i na kole a to nejen na českých cyklotrasách. Cyklozájezdy vám umožní poznat impozantní panoráma alpských vrcholků, nespoutanou přírodu v severním Rumunsku nebo třeba malebné národní parky a teplá jezera v Litvě a Lotyšsku.

Cyklozájezdy

3.) Poznávací zájezdy

Chcete-li si od náročnější fyzické aktivity přeci jen odpočinout, ale přesto si nedokážete odpustit něco netradičního, vsaďte na poznávací zájezdy. Dostanete se do míst, která jste doposud znala jen z dokumentárních filmů a zažijete nejedno dobrodružství. Co takhle výprava na Island, do země sopek a skřítků? Neméně působivá je také finská jezerní krajina plná přírodních parků. O možnosti rybaření bez rybářského lístku v jižním Norsku ale vašemu partnerovi raději neříkejte, protože ho jinak nikam jinam nedostanete. Na druhou stranu, poznávací zájezd na Nový Zélend odmítne málokdo 🙂

Island

Tip na závěr

Líbila se vám naše malá ochutnávka netradičních zájezdů? V tom případě se nezapomeňte podívat na nabídku CK Kudrna, která se na tyto typy pobytů specializuje. Najdete ji na www.kudrna.cz a nechybí ani spousta vyčerpávajících informací o všech zajímavých místech, kam se můžete podívat. Něco nám říká, že vaše letošní prázdniny budou stát za to!

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!