Znamení zvěrokruhu je osudové „stigma“

Patrně na světě nebude člověka, který by někdy nepřišel do styku se znamením zvěrokruhu. Jedná se o znamení, která jsou podle hvězdných konfigurací přisouzena jednotlivým měsícům a do nichž se dle datumu rodíme. Znamení zvěrokruhu má podle astrologů velkou moc, ovlivňuje celý náš život a zvěstuje nám náš osud skrze horoskopy. Lidé, patřící do jednotlivých znamení, mají sice odlišné osobnosti, ale obdobné charaktery, jež je spojují v jedno pomyslné společenství. Patřit k beranům, býkům, blížencům, rakům, lvům, váhám, pannám, štírům, střelcům, kozorohům, vodnářům a rybám je neměnnou výsadou, kterou se lidé pyšní.

Pochlubte se přívěskem

Abyste i vy dali svou sounáležitost najevo, pořiďte si přívěsek s motivem osudového znamení. Existuje nespočet možných variant a zpracování těchto přívěsků. Obvykle je na šperku vyobrazen symbol znamení nebo jeho latinský, či český název, popřípadě datum. Na destičku je vytvořena rytina a nebo může být symbol prořezávaný. Destičky mohou mít také nejrůznější povrchové úpravy, jako je lesk, mat, vybrušování nebo jejich kombinace.

Ženy versus muži

Základním rozdílem ženských a pánských šperků je rozměr a zdobnost. Ženy mají v oblibě zlatý přívěsek se znamením zvěrokruhu, a nebo přívěsek z bílého zlata. Dámský přívěsek by měl být menších rozměrů, aby se hodil na jemný řetízek. Přívěsek osazený drobnými bílými zirkony neskutečně vynikne v každém ženském dekoltu. Šperky pro pány nebývají přehnaně zdobené. Muži často volí cenově dostupnější stříbro. Vědí, že stříbrný přívěsek se bude lépe hodit k silnějšímu řetízku a nebude přitom působit agresivně ani „lacině“.  

Kdy jste se narodili?

  1          Beran (Aries)              21. březen - 20. duben 2          Býk (Taurus)               21. duben - 21. květen 3          Blíženci (Gemini)       22. květen - 21. červen 4          Rak (Cancer)               22. červen - 22. červenec 5          Lev (Leo)                     23. červenec - 22. srpen 6          Panna (Virgo)             23. srpen - 22. září 7          Váhy (Libra)                23. září - 23. říjen 8          Štír (Scorpius)             24. říjen - 22. listopad 9          Střelec (Sagittarius)   23. listopad - 21. prosinec 10        Kozoroh(Capricornus) 22. prosinec - 20. leden 11        Vodnář           (Aquarius)     21. leden - 20. únor 12        Ryby (Pisces)              21. únor - 20. březen

Publikováno: 10. 04. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam