Zlato jako skvělá investice? Prozradíme vám, proč do něj nyní investovat!

O ženách je známo, že zlato bezmezně milují. A to dokonce natolik, že jsou za něj schopny bez mrknutí oka utrácet horentní částky. Věděli jste, že indickým ženám připadá dokonce 11 % celkového množství světových rezerv žlutého kovu, což je více než zásoba USA, Německa, Švýcarska a Mezinárodního měnového fondu? Pro Indy je nákup zlata náboženskou otázkou – uchylují se k němu vždy, když chtějí uctít své bohy. Indické ženy neshromažďují pouze zlaté šperky – nebrání se ani investičnímu zlatu v podobě mincí a slitků. S ohledem na býčí trend je momentálně investice výhodnější než v minulých letech a podle některých analytiků může hodnota žlutého kovu do deseti let dosáhnout 2,5násobku současné ceny. Během tohoto roku se cena trojské unce vyšplhala na 1896 USD a okolnosti nasvědčují tomu, že se bude opakovat situace z let 2009-2011.

Mince, nebo cihličky?

Mít tak doma pěknou sbírku zlatých mincí a pamětních medailí – představa je to jistě příjemná, nicméně z pohledu zkušeného investora je jistější investicí jiná forma zlata. Investujete-li do slitků, nebudete muset řešit sběratelskou hodnotu. Z toho, že žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, si nemusíte dělat hlavu. K dostání je bohatá nabídky cihliček z produkce zahraničních rafinérií. Samozřejmě je na místě, ohlídat si ryzost a původ. Právě proto je vhodné nakupovat u prověřeného prodejce, který nabízí investiční zlato renomovaných značek od spolehlivých dodavatelů.

Zlato se nakupuje online i na prodejně

Více než 17 let zkušeností a přes 60 000 spokojených zákazníků, to je společnost Zlaté Mince – Numismatika, která provozuje internetový obchod www.zlate-mince.cz a kamennou prodejnu v Obecním domě. V její nabídce najdete například investiční zlato v podobě cihel ze švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Dodavatelem je dceřiná společnost rakouské centrální banky – český prodejce tudíž může zaručit původ a ryzost zboží.

Publikováno: 07. 11. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Adam