Domů » Za elektřinu ušetříte nejen s Bohemia Energy
Finance

Za elektřinu ušetříte nejen s Bohemia Energy

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak je důležitá elektrická energie? Většina lid bere elektřinu jako samozřejmost a nepozastavuje se nad tím, jak složitý by byl bez ní život. V současné době jsme na ni závislí více, než si vůbec dokážeme připustit. Zavřete oči a vzpomeňte si na všechny činnosti, které děláte každý den. Většina z nich je pevně spjata s využíváním elektřiny a nešla by bez ní realizovat. Potřebuje ji váš mobilní telefon, televize, počítač, myčka, pračka a další desítky spotřebičů, které vám během dne pomáhají. Nebudeme polemizovat nad tím, zda bychom se bez elektřiny obešli, ale zaměříme se na to, jak za ni ušetřit a to až několik desítek tisíc korun ročně.

Dejte vale vysokým účtům za energie

Ceny elektrické energie rok od roku stoupají a je pravděpodobné, že tomu tak bude i do budoucna. Nechcete-li za elektřinu utrácet více, než doopravdy musíte, začněte se řídit jednoduchými pravidly. Způsobů, jak snížit energetickou spotřebuje je velmi mnoho a týkají se většiny rutinních činností, jako je vaření, prací a podobně. Začnete-li šetřit na všech „frontách“, dopracujete se k překvapivému výsledku – radikálně snížíte náklady a ušetříte značnou finanční částku.

Vytápění domácnosti

Zdaleka nejvyšší náklady za energie jsou spjaty s vytápěním objektů. Máte-li možnost volby, začněte vytápět tuhými palivy. Pokud si kotel na tuhá paliva nemůžete či nechcete pořídit, vyberte si plyn – vytápění plynem je mnohem levnější, než elektřinou. Pokud máte k dispozici větší finanční částku, kterou můžete investovat, nechte si dům zateplit a vyměňte stará okna za plastová či eurookna. Radikálně snížíte úniky tepla a za několik let se vám investice vrátí.

Levnější tarify

Většina dodavatelů elektrické energie nabízí zvýhodněné tarify. Máte-li v domácnosti spotřebiče s časovým spínačem (moderní pračky, myčky, bojlery), nastavte je tak, aby se zapnuly v době, kdy bude aktivní levnější tarif, což je většinou v noci. Obavy, že bude pračka či myčka v noci rušit sousedy, hoďte za hlavu. Moderní spotřebiče jsou odhlučněné a vy o nich nebudete vědět.

Jak správně prát

Ušetřit se dá i na praní prádla. Perte jen tehdy, máte-li plnou pračku. Praní několika málo kusů oblečení je téměř identicky energeticky náročné, jako když využijete kapacitu bubnu naplno. Pokud není prádlo silně znečištěné, vyperete ho i na 30° a to i bez předpírky. Většina bakterií se zničí do o teplotě 60°. Sušičku můžete nechat vypnutou, prádlo velmi rychle usychá na sluníčku, které ho vybělí, příjemně provoní a zároveň dezinfikuje.

Levněji se dá i vařit

Moderní ženy nemají na vaření příliš času a pokud se již ke kuchtění odhodlají, zpravidla nepřemýšlí nad tím, že zbytečně mrhají elektřinou. Stačí přitom tak málo. Můžete-li vařit na plynu, dělejte to. Nenáročné jsou však i indukční sporáky (musíte se smířit s vyšší pořizovací cenou). K vaření používejte hrnce, které nejsou menší, než plocha hořáku, kolem menších hrnců totiž unikne až 70% veškerého tepla. Ušetřit se dá i tehdy, když budete vařit jen s potřebným množstvím vody. Tu lze navíc chytře „předvařit“ v rychlovarné konvici. Budete-li dodržovat výše zmíněná pravidla, budou vaše náklady za vaření mnohem nižší.

Změna dodavatele

Na českém trhu působí celá řada společností, které se snaží nabídnout výhodnější ceny energií, než konkurence. Přechod k jiné společnosti je přitom jednodušší, než by se mohlo na první pohled zdát. Nevíte-li si rady s výběrem vhodného dodavatele, využijte možnost online srovnání. S pomocí online aplikace si můžete velmi lehce spočítat, kolik za elektřinu a plyn ušetříte a následně přejít k jinému dodavateli. Ti za váš vyřídí všechny formality a jediné, co budete muset udělat, je podepsat novou smlouvu.

Bohemia Energy

Chcete-li jít najisto a využívat skutečně levné energie (jak plyn, tak elektřinu), obraťte se na Bohemia Energy. Společnost Bohemia Energy patří ke zdaleka nejlevnějším dodavatelům a v minulých letech k ní přešly stovky tisíc domácností. Není to však jen nízká cena, která děla z Bohemia Energy jednu z nejúspěšnějších firem svého druhu, ale také kvalitní doplňkové služby a osobitý přístup ke klientům.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!