Zařiďte si postel jako pro princeznu

Spánkem trávíme zhruba třetinu života. Je velmi důležitý pro naši regeneraci, a přestože si během něj spoustu věcí neuvědomujeme, to, kde spíme, hraje velkou roli. Místnost by měla být klidná, chladná, postel, matrace a povlečení musí být pohodlné. Jedině tak se vyspíte jako princezna do růžova. Postel je samozřejmě základ, nicméně ta ovlivní kvalitu spánku docela málo. Jedině že by byla rozvrzaná, a vy jste se v důsledku toho při každém pohybu budila. Pak je něco špatně a raději si pořiďte novou. Dřevěnou, kovovou, výběru se meze nekladou. Hlavně ať se vám líbí a hodí se do ložnice. Při výběru další výbavy na spaní byste však neměla hledět pouze na design.

Vhodná matrace je klíčem proti bolení za krkem

Budíte se ráno celá rozlámaná s bolestí zad či za krkem? Ve spoustě případů je na vině nevhodná matrace. Možná je už moc proleželá, nebo jste prostě zvolila špatně vzhledem ke své spánkové poloze či hmotnosti. Těžší lidé a ti, co spí na boku, potřebují tvrdší matraci. Zkuste paměťovou pěnu, která je považována za jedno z nejmodernějších řešení současné doby. Je sice trochu tvrdší, avšak výborně se přizpůsobí vašemu tělu.

Do přikrývky se máte s radostí zachumlat

Samostatnou kapitolou jsou pak lůžkoviny. Nepořizujte si příliš naducaný polštář, většině lidí vyhovují spíš nižší menší polštářky, někteří spí téměř úplně na rovině. Je to přirozenější a na naducaném polštáři by vás opět mohlo bolet za krkem. U přikrývky platí, že by měla být především lehká. Doba těžkých péřových peřin je už dávno pryč. Polštář i peřinu je třeba obléct do příjemného povlečení. V létě oceníte chladivý satén, na zimu se poohlédněte spíš po flanelovém nebo mikroplyšovém, které na omak připomíná plyšové hračky z dětství. Doplňte ho vhodným prostěradlem. Je jedno, zda bude froté či bavlněné. Jen se postarejte, aby na matraci pevně drželo a neshrnovalo se, protože zmačkané prostěradlo v oblasti nohou je opravdu nepříjemné. Samozřejmě se pokuste všechno hezky barevně sladit. Poohlédněte se v internetových obchodech, výběr je tak obrovský, že určitě seženete přesně takové motivy a barvy, jaké si vysníte.

Publikováno: 02. 09. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam