Teplé letní dny lákají na zahradní grilování

Máte zahradu a plánujete na léto letní grilování šťavnatého steaku se svými kamarády, ale chybí vám správný zahradní nábytek? Nevadí, poradíme vám jaký si vybrat, aby vám vydržel i špatné počasí a hlavně aby se vám na něm dobře sedělo.

Výběr materiálu

Zahradní nábytek se vyrábí z mnoha druhů materiálů. Od sebe se liší především kvalitou, jejich životností a také cenou. Cena převážně hraje velkou roli při vašem rozhodování, avšak není to to správné kritérium. Při rozhodování, který zahradní nábytek si pořídit, by měla hrát roli hlavně kvalita. Nepořizujete si přece nábytek na jednu sezónu, ale na dlouhá léta. Proto je kvalita to první, na co byste při výběru měly myslet.

Zahradní nábytek z masivu

Masiv je velmi elegantní. Taková zahradní sestava uprostřed altánku vypadá velmi pěkně, doplněná o krásné polštáře, abyste měly pohodlné sezení. Zahradní nábytek z masivu je velmi příjemný na dotek. Oproti plastovému nábytku má dlouhou životnost a během večerního posezení ani nechladí. Jeho jedinou nevýhodou je, že masiv podléhá přírodním vlivům a navíc postupem času začne dřevo „pracovat“.

Kovový zahradní nábytek

Nábytek z kovového materiálu je v poslední době velmi žádaný. Má totiž jednu velkou výhodu. Hodně dlouho vydrží a navíc je velmi elegantní. Takový nábytek se vyrábí především z hliníkové slitiny, která má povrchovou úpravu. Kovový nábytek může stát celoročně na zahradě a vůbec nic se mu nestane. Krásný je třeba zahradní kovový nábytek Hecht Stone. Je velmi elegantní a dá se použít jak na terasy, velké balkóny tak i na zahradu. Doplněný o polštáře, aby vás v chladné dny nechladil kov a naopak v letních dnech, abyste se nepopálily, je velmi funkční.

Aby si i děti měly kam sednout

Při pořizování zahradní sestavy také myslete na vaše děti. Je velmi nepohodlné, když sedí u stolu s dospělými. Židlička je jim velká a na stůl tak, tak dosáhnout. Je proto velmi praktické jim pořídit vlastní zahradní nábytek, u kterého budou moci v klidu a pohodlně sedět a jíst svou porci. Takový nábytek pro děti se vyrábí především z barevného plastu. Můžete si tedy vybrat barvu, jakou mají vaše děti nejraději.

Publikováno: 25. 07. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: zahradní kovový nábytek | zahradní sestavy