Tajemství zdraví objeveno: Seznamte se s hlavními pilíři!

Chcete si svůj život užívat naplno a minimalizovat riziko vážných onemocnění? Většina lidí si svého zdraví začne vážit až ve chvíli, kdy je něčím ohroženo. Nepodceňujte prevenci a upravte svůj životní styl tak, abyste byla za všech okolností vitální. Prozradíme vám největší tajemství zdraví!

Pilíř č. 1: Zdravá strava a pitný režim

Aby mohl organismus dobře fungovat, potřebuje dostatečný přísun vody. Voda pomáhá k udržení správné tělesné teploty a odvádí z těla toxiny. Pijte ji na úkor nápojů s přílišným množstvím cukru. Den začněte lehkou zdravou snídaní z celozrných produktů a proteinů. Přeskočíte-li ráno snídani, pravděpodobně pak během dne sníte mnohem více jídla. Jinými slovy – díky vydatné snídani můžete zhubnout a udržet si váhu. Váš jídelníček by se měl skládat z dostatečného množství zeleniny a ovoce. Jakmile si na zdravější stravu zvyknete, nezdravé potraviny vám přestanou chybět a začnete se cítit mnohem lépe.

Pilíř č. 2: Udržení optimální váhy a dobré kondice

Nadváha je původcem množství zdravotních problémů a ve finále výrazně zkracuje život. Na druhou stranu není dobrá ani podvýživa. Chcete-li se udržet ve skvělé formě, redukujte nadbytečné kilogramy. Nejjednodušší cestou k ideální váze je kombinace vyvážené stravy a dostatku pohybu. Bude-li to možné, vyměňte lenošení za sportování. Samozřejmě podle svých fyzických možností.

Pilíř č. 3: Emocionální zdraví

Fyzická kondice jde ruku v ruce s emocionálním zdravím. Proto myslete pozitivně, udržujte se ve stavu spokojenosti (čas od času si dopřejte něco, po čem toužíte) a naučte se zvládat stres.

Pilíř č. 4: Zdravý režim

Co je to zdravý režim? Spočívá v zodpovědném přístupu k drogám a sexu, týká se kvalitního spánku, osobní hygieny a zdravých návyků. Chcete se o všech pilířích dozvědět více? Začtěte se do magazínu TajemstviZdravi.cz, kde najdete množství zajímavých článků na téma zdraví!

Publikováno: 11. 08. 2016

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: jak být zdravý | jak si udržet pevné zdraví | tajemství zdraví