Domů » Tajemství zdraví objeveno: Seznamte se s hlavními pilíři!
Zdraví

Tajemství zdraví objeveno: Seznamte se s hlavními pilíři!

Chcete si svůj život užívat naplno a minimalizovat riziko vážných onemocnění? Většina lidí si svého zdraví začne vážit až ve chvíli, kdy je něčím ohroženo. Nepodceňujte prevenci a upravte svůj životní styl tak, abyste byla za všech okolností vitální. Prozradíme vám největší tajemství zdraví!

Pilíř č. 1: Zdravá strava a pitný režim

Aby mohl organismus dobře fungovat, potřebuje dostatečný přísun vody. Voda pomáhá k udržení správné tělesné teploty a odvádí z těla toxiny. Pijte ji na úkor nápojů s přílišným množstvím cukru.

Den začněte lehkou zdravou snídaní z celozrných produktů a proteinů. Přeskočíte-li ráno snídani, pravděpodobně pak během dne sníte mnohem více jídla. Jinými slovy – díky vydatné snídani můžete zhubnout a udržet si váhu.

Váš jídelníček by se měl skládat z dostatečného množství zeleniny a ovoce. Jakmile si na zdravější stravu zvyknete, nezdravé potraviny vám přestanou chybět a začnete se cítit mnohem lépe.

Pilíř č. 2: Udržení optimální váhy a dobré kondice

Nadváha je původcem množství zdravotních problémů a ve finále výrazně zkracuje život. Na druhou stranu není dobrá ani podvýživa. Chcete-li se udržet ve skvělé formě, redukujte nadbytečné kilogramy. Nejjednodušší cestou k ideální váze je kombinace vyvážené stravy a dostatku pohybu. Bude-li to možné, vyměňte lenošení za sportování. Samozřejmě podle svých fyzických možností.

Pilíř č. 3: Emocionální zdraví

Fyzická kondice jde ruku v ruce s emocionálním zdravím. Proto myslete pozitivně, udržujte se ve stavu spokojenosti (čas od času si dopřejte něco, po čem toužíte) a naučte se zvládat stres.

Pilíř č. 4: Zdravý režim

Co je to zdravý režim? Spočívá v zodpovědném přístupu k drogám a sexu, týká se kvalitního spánku, osobní hygieny a zdravých návyků.

Chcete se o všech pilířích dozvědět více? Začtěte se do magazínu TajemstviZdravi.cz, kde najdete množství zajímavých článků na téma zdraví!

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!