Smartphone – váš chytrý společník

Dokážete si představit život bez mobilního telefonu? Jen s úsměvem vzpomínáme na doby, kdy byly doménou podnikatelů, kteří si je s sebou tahali v objemných kufřících. Před více než 10 lety nastal boom, na trh se dostaly nové modely a jejich ceny začaly strmě klesat. Za telefon s parametry, o kterých se tehdejším „cihlám“ mohlo jen zdát, dnes zaplatíme několikanásobně méně. Mobil vlastní i naše prarodiče, děti a kdyby neměli packy, mají je i naši čtyřnozí kamarádi. A jak jste na tom vy? O tom, že mobil máte, nepochybujeme, ale jste hrdý majitelem zařízení, kterému se ne nadarmo přezdívá „chytré“?

Vítejte ve světě chytrých telefonů

Chytré telefony neboli smartphony, jsou dalším stádiem dynamického vývoje mobilních telefonů. Jde o mobily s vlastním operačním systémem, výkonným hardwarem a celou řadou technologických vychytávek, které z telefonu dělají univerzální minipočítač. Posuďte sami – nejoblíbenější smartphone je bezesporu iPhone 5 a pyšní se parametry, za které se před pár lety nestyděly ani klasické počítače. V jeho útrobách tepe rychlý procesor A6 Dual-core 1Ghz a interní paměť dosahuje až 64 GB. Displej s úhlopříčkou 5'' zobrazuje nejnovější aplikace, hry a filmy v rozlišení 1126x640 bodů a kvalitou zobrazení strčí do kapsy i velmi jemný tisk. Nestačí vám to? A co takhle GPS modul, gyroskop, akcelerometr nebo 8 Mpx fotoaparát?

Další chytré mobily jsou na tom o něco hůře, ale stále se jedná o technologickou špičku, která vám usnadní každodenní život. Za zmínku stojí nejprodávanější (pozor, nezaměňujte s nejlepším :-)) Samsung Galaxy SIII nebo nové modely od HTC.

Za mobilní telefony jako je iPhone 5 nebo Galaxy SIII si samozřejmě řádně připlatíte. Za nejlevnější smartphony ovšem nedáte o moc více než za běžné telefony bez operačního systému. Ať už se rozhodnete jakkoliv, vždy se vyplatí nakupovat u vyhlášeného prodejce jako je Levné Elektro. Levneelektro.cz nabízí nejen nízké ceny a okamžitou dostupnost zboží, ale i vynikající zákaznický servis, možnost financování na splátky a dopravu vybraných produktů zdarma. Není na co čekat, udělejte si radost a pořiďte si taky jeden ten „ajfoun“.

Publikováno: 20. 02. 2013

Kategorie: Sexy elektronika

Autor: Adam

Tagy: chytré telefony | iPhone 5 | samsung galaxy s3 | smartphony