Skate boty NEJSOU jen pro skejťáky!

Skateboarding se zrodil někdy v polovině minulého století a přičinili se o něj američtí surfaři, kteří nevěděli, jak zabít nudu. Z extrémního sportu, který provozovalo několik nadšenců, se zanedlouho zrodil fenomén, který se promítl do života milionů lidí. Skateboarding už dávno není jen o jízdě na kolečkovém prkně, je to životní styl, který je spojen s určitým určitým volnomyšlenkářským postojem a samozřejmě i s oblékáním. A právě to jsme si dnes vzali na mušku. Skejtové oblečení totiž není jen typicky mužskou doménou a našlo si čestné místo v ženském (respektive dívčím) šatníku.

Za vším stojí Ken Block a Damon Way

Mladé dámy si skejtové hadříky skutečně oblíbily a když už nic jiného, tak minimálně skate boty. Proč si taky ničit nohy v lodičkách, když je skate obuv tak pohodlná? Navíc se vyrábí v neotřelém designovém provedení a to ženy opravdu slyší. Skvělým příkladem jsou výtvory americké společnosti DC Shoes. Tu založili v roce 1994 Ken Block (ano, ten sympaťák, který mimo jiné jezdí i rally) a Damon Way a jen zakrátko se z malé firmičky stal jeden z nejvýznamnějších výrobců obuvi a to nejen pro skateboarding, ale i další extrémní sporty. V současné době je majitelem značky DC australský gigant Quicksilver, který v roce 2004 značku odkoupil.

Kozačky s logem DC? Proč ne!

Jak už jsme zmínili v úvodu, dámské skate boty jsou vhodné nejen k jízdě na prkně, ale i pro každodenní nošení. A protože výrobce moc dobře ví, že dívek, které holdují skejtování, je poměrně málo, zařadil do nabídky i další modely obuvi. Ty se sice na skateboard nehodí, ale jak už je u DC zvykem, vypadají opravdu skvěle. Na boty DC tak můžete narazit nejen ve skateshopech, ale i běžných buticích. Nejlevněji je seženete na internetu u specializovaných prodejců jako je Boardmania.cz. E-shop má všechny modely skladem a nechybí mezi nimi ani zateplená kotníková obuv DC Rebound High nebo moderní zimní dámské boty DC Aura LE. Sortiment se vyplatí pravidelně kontrolovat – v e-shopu totiž často narazíte na výrazné slevy.

Publikováno: 18. 01. 2013

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: boty DC | DC boty | kozačky DC | skate boty pro ženy