Domů » Skákáním k hubnutí
Zdraví

Skákáním k hubnutí

Speciální tělocvičné a sportovní náčiní jménem trampolína zná snad každý. Skákání na trampolíně milují téměř všichni a to bez ohledu na pohlaví a věk. Jedná se o jednu z vůbec nejvděčnějších atrakcí a volnočasových aktivit, které si můžete pořídit. Máte-li doma malé děti, které se často nudí a všechen volný čas tráví před obrazovkou, měli byste koupit trampolíny rozhodně zvážit. Až ji vaše ratolesti uvidí, nechají počítač počítačem a doslov proskáčou celé odpoledne. Nejen, že se přestanou nudit a skvěle se pobaví, ale zároveň také si procvičí koordinaci pohybu. Skákání vypadá na první pohled jednoduše, ale nenechte se zmást. Zkuste na nic vydržet déle, než několik minut soustavného pohybu – pořádně se zapotíte.

Když hubnout, tak s radostí

Tělo si však rychle zvykne a po pár dnech vám skákání nepřijde ani zdaleka tak namáhavé, jako na začátku. Navíc existuje celá řada cviků, díky kterým bude skákání mnohem efektivnější. Trampolíny mají i další výhody – donutí vaše tělo využívat i takové svalové partie, které jsou během jiného cvičení opomenuty. Nevědomky tak zapojíte i svaly, o jejichž existenci jste doposud neměli ani tušení. Cvičení je šetrné i k vašim kloubům, které nejsou ani namáhány tolik, jako během jiných sportovních aktivit. Trpíte-li však zdravotními problémy, raději se o cvičení poraďte s vašim lékařem.

Vybíráme trampolínu

Na trhu je celá řada trampolín, které se liší tvarem, velikostí a použitými materiály. K mání jak kompaktní náčiní vhodné do dětského pokoje či domácí posilovny, tak větší kousky (např. trampolína 305 cm), které se stanou dominantou vaší zahrady. Pro děti jsou ideální trampolíny s bezpečnostní sítí, která zabrání tomu, aby z ní prckové vyskočili. Hledáte-li vyvážený poměr kvality a ceny, koukněte na www.vyprodeje.net a určitě si vyberete.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!