Skákáním k hubnutí

Speciální tělocvičné a sportovní náčiní jménem trampolína zná snad každý. Skákání na trampolíně milují téměř všichni a to bez ohledu na pohlaví a věk. Jedná se o jednu z vůbec nejvděčnějších atrakcí a volnočasových aktivit, které si můžete pořídit. Máte-li doma malé děti, které se často nudí a všechen volný čas tráví před obrazovkou, měli byste koupit trampolíny rozhodně zvážit. Až ji vaše ratolesti uvidí, nechají počítač počítačem a doslov proskáčou celé odpoledne. Nejen, že se přestanou nudit a skvěle se pobaví, ale zároveň také si procvičí koordinaci pohybu. Skákání vypadá na první pohled jednoduše, ale nenechte se zmást. Zkuste na nic vydržet déle, než několik minut soustavného pohybu – pořádně se zapotíte.

Když hubnout, tak s radostí

Tělo si však rychle zvykne a po pár dnech vám skákání nepřijde ani zdaleka tak namáhavé, jako na začátku. Navíc existuje celá řada cviků, díky kterým bude skákání mnohem efektivnější. Trampolíny mají i další výhody – donutí vaše tělo využívat i takové svalové partie, které jsou během jiného cvičení opomenuty. Nevědomky tak zapojíte i svaly, o jejichž existenci jste doposud neměli ani tušení. Cvičení je šetrné i k vašim kloubům, které nejsou ani namáhány tolik, jako během jiných sportovních aktivit. Trpíte-li však zdravotními problémy, raději se o cvičení poraďte s vašim lékařem.

Vybíráme trampolínu

Na trhu je celá řada trampolín, které se liší tvarem, velikostí a použitými materiály. K mání jak kompaktní náčiní vhodné do dětského pokoje či domácí posilovny, tak větší kousky (např. trampolína 305 cm), které se stanou dominantou vaší zahrady. Pro děti jsou ideální trampolíny s bezpečnostní sítí, která zabrání tomu, aby z ní prckové vyskočili. Hledáte-li vyvážený poměr kvality a ceny, koukněte na www.vyprodeje.net a určitě si vyberete.

Publikováno: 02. 08. 2012

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: skákání na trampolíně | trampolína | trampolína 305 | trampolína klouby | trampolíny