Růženec do auta: Význam, symbolika a tip na nákup

Možností, jak si ozdobit auto, je nespočet. Pokud vám interiér vozu připadá příliš fádní a neosobní, sáhněte po některém z mnoha stylových doplňků – třeba po autopotahu v atraktivním designu leopardího vzoru. Zdá se vám to příliš extravagantní? A co takhle růženec, snad nejznámější nábožensky laděná dekorace. Jaký je její význam, na co byste si měli dát pozor a kde ji seženete?

K čemu se růženec používá?

Na některé věci dnes hledíme úplně jinak než v době, kdy byly stvořeny ke konkrétnímu účelu. Jednou z nich je i modlitební pomůcka - růženec do auta - šňůrka s navlečenými korálky a křížem. Tento tradiční symbol římsko-katolické církve slouží jako modlitební pomůcka. Respektive k tomu, aby se modlící nemusel rozptylovat počítáním modliteb. Ale proč si někteří řidiči dávají růžence do auta, a to na palubní desku nebo přihrádku? Především proto, že je obecně vnímán jako velmi pěkná ozdoba. Spousta motoristů přitom vůbec netuší, že jde o pomůcku na modlení. Někteří jsou si však samozřejmě moc dobře vědomi potenciálních ochranitelských schopností – aneb kde je víra, tam jsou i zázraky. Samotná přítomnost růžence vám může připomínat křehkost lidského bytí a podvědomě vás ukázňovat.

Na jaké místo růženec v autě umístit?

Většina řidičů si růženec umisťuje na palubní desku, do přihrádky či si jej věší na zpětné zrcátko. Zde je však potřeba se ujistit, že vám nebrání ve výhledu, za což by vám někteří příliš horliví policisté mohli napařit pokutu.

Kde růženec do auta seženete?

Růžence se vyrábí z různých materiálů – ze dřeva, ale i z polodrahokamů. V různých barevných i designových provedeních a s rozličným typy křížů je najdete v eshopu berare.cz. Svou velikostí a zavěšením jsou uzpůsobené právě pro automobily.

Publikováno: 11. 03. 2022

Kategorie: Pro ženy - řidičky

Autor: Adam