Pomůžeme vám vybrat pračku

Doby, kdy naše babičky praly prádlo na valše, jsou dávno ty tam. Pračky jsou nepostradatelnými pomocníky, díky kterým je praní prádla hračkou. Pokud váš starý spotřebič vypověděl službu a vy se v široké nabídce moderních praček neorientujete, pravděpodobně nepohrdnete několika užitečnými typy, které vám s výběrem pomohou. Poradíme vám, jak vybrat kvalitní pračku, která vám vydrží na mnoho let. Pomůžeme vám vybrat levný, ale zároveň výkonný a kvalitní model.

Čím se řídit při výběru pračky?

Moderní pračky jsou prošpikovány celou řadou funkcí a výběr se dávno neřídí pouze cenou. Na co si tedy dát pozor? Vaše nová pračka by měla umět odložit start. Díky této funkci můžete naplánovat praní na kteroukoliv denní dobu (tedy, kdy máte aktivní levnou elektřinu) a prát i tehdy, když zrovna nejste doma. Přístroj by měl mít nastavitelné programy, které vám usnadní praní specifických druhů prádla a pokud možno i display. Vždy tak můžete sledovat, co se v pračce právě děje. Obrovskou výhodou je i nízká hlučnost, která se praktická zvláště pro panelákové byty. O základních funkcích, jako je praní bot, manuálně nastavitelná teplota vody a zvuková signalizace konce praní, se raději nezmiňujeme – tyto vlastnosti by měly být u moderní pračky standardem.

Málo prostoru? I to se dá vyřešit

Mezi základní kritéria, podle kterých se při výběru pračky řídíme, patří i její velikost. Ne každý má doma spoustu místa a musí proto vybírat o to pečlivěji. Řešením mohou být pračky BEKO s horním plněním, případně vestavné pračky LG, které lze umístit do kuchyňské linky. V případě vestavných praček je třeba dbát na jejich kvalitní zakomponování – každá pračka během praní vibruje a vy tak předejdete nepříjemnému cinkání nádobí. Ať už se rozhodnete pro pračky BEKO, pračky LG či model od jiných špičkových výrobců, jako je Whirlpool, Samsung či Bosh, doporučujeme prověřené elektro expert.cz. Zboží si můžete objednat online, případně vyzvednout osobně na některé z 54 prodejen. Samozřejmostí jsou nízké ceny a skvělý zákaznický servis. Chcete-li se vyhnout případným problémům s reklamací, neváhejte.

Publikováno: 16. 08. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat pračku | pračka | pračka BEKO | pračky LG | vyběr pračky