Online služby, které by ve vašich záložkách neměly chybět!

Internet je fenomén, bez kterého si už pomalu nedokážeme představit život. Využíváme ho ke komunikaci s přáteli, k zábavě, ale také sbírání informací, které jsou většinou zcela zdarma. Ušetříme díky němu spoustu peněz a času, který můžeme zužitkovat mnohem lépe. Třeba brouzdáním po Facebooku :-) Ale teď vážně – i zkušení uživatelé občas přehlédnou šikovnou službu, kterou stojí za to přidat do záložek a právě na několik takových jsme se vás rozhodli upozornit. Dost možná jste o jejich existenci neměli ani tušení...

Zlaté stránky můžete vyhodit, najdete je i na internetu!

Éra pevných linek je sice nějaký ten pátek za námi, ale přesto nám doma zůstal její pozůstatek – telefonní seznam Zlaté stránky. Ani ty už ovšem potřebovat nebudete. Tedy ne, že by pevné linky zcela vymizely, stále jich je v provozu víc než dost. Telefonní čísla však najdete také na internetu. Jak je vyhledat, se dozvíte na informačním portálu www.seznam-telefonni.cz.

Sháníte informace o parcele? Na katastr nemusíte!

Poohlížíte se po novém bydlení nebo jen zahrádkou, na které budete trávit pohodové víkendy? Potřebujete-li si prohlédnout katastrální mapy, nebudete proto muset vážit cestu na katastrální úřad. Všechny jsou k dispozici také na internetu a to včetně informací o jejich majitelích. Jistě, nahlížení do katastru nemovitostí sice není činnost, kterou bychom dělali každý den, ale když na to přijde, oceníme zmíněnou službu o to víc.

Pro některé z nás je hledání informací v katastru každodenním chlebem – realitní makléři a kanceláře by jinak byly nuceny žádat o údaje jednotlivě, což by je stálo mnohem více úsilí a času. O tom, jak katastr nemovitostí nahlížení využívat, se dozvíte na webových stránkách www.nemovitosti-nahlizeni-katastr.cz nebo www.katastralni-mapy-parcel.cz. Znáte podobné služby? Napište nám o nich do komentářů!