Nerušte! Aneb jak akustická pěna vyčaruje klid i u vás doma...

Máme tip pro nadšené muzikanty, kteří často cvičí nebo rádi hrají pro radost. Určitě už vás někdy prosili, abyste konečně skončili a přestali ostatní rušit. Co s tím? Aby se zvuky doma tolik nešířily a všichni jeho obyvatelé byli spokojení, se postará akustická pěna. Využitelná je samozřejmě nejen pro muzikanty, nýbrž pro všechny, kteří chtějí zkvalitnit zvukovou izolaci.

Jak dosáhnout nejlepších výsledků s akustickou pěnou?

Akustická pěna Silent Foam 120 má výborné vlastnosti, které místnost výrazně odhlučňují. Zvuky nepustí ven ani dovnitř. Jestli vás vyrušuje hluk z ulice, určitě nad odzvučením neváhejte. Akustická pěna výrazně pomůže také tam, kde vzniká ozvěna. Aplikovat ji lze přímo na stěnu, tento způsob ovšem úplně nedoporučujeme, protože není dostatečně efektivní. Lepšího výsledku dosáhnete kombinací s deskami z neprůzvučných materiálů.

Další metody, jak ozvučit místnost

Když se řekne odhlučnění místnosti, možná se vám vybaví plata od vajec. Je pravda, že tato metoda do jisté míry pomáhá, ale dosti nespolehlivě. Navíc vůbec nevypadá hezky. Lepší alternativou akustické pěny jsou akustické desky, které se vyrábějí ze dřeva nebo tvrdého kartonu. Parádní hluk umí dělat kroky, posunování židle, dětské poskoky nebo třeba odrazy míčku. V rodinném domě, kde je obývací pokoj a jídelna pod dětskými pokojíčky v patře, pak není nikdy klid. Kdo bydlí s dětmi v bytě, možná každý den saje krev unaveným sousedům bydlících o patro níž. V panelovém domě často nastává i opačný problém – sousedi zdola jsou hluční, pouštějí si hlasitou hudbu, nahlas si povídají a vy kvůli nim nemůžete spát. Existuje řešení? Naštěstí ano, říká se mu kročejová izolace. Na rozdíl od běžných podlahových izolací, které pouze udržují teplotu, umí výrazně tlumit také zvuky.

Publikováno: 09. 11. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam