Není matrace, jako matrace

S matracemi je to jako s auty. Jejich cenově rozpětí je poměrně široké a je jen na vás, zda se do nich rozhodnete investovat, nebo naopak ušetřit a spokojíte se s méně komfortním kouskem. Na druhou stranu, budete-li mít štěstí, podaří se vám koupit poměrně levná, ale nijak ošizená matrace, která vám bude po všech stránkách vyhovovat. Tak jako tak byste se při jejím výběru neměli ukvapit. Vzhledem k tomu, že prospíme v průměru až třetinu života, je obezřetnost a důslednost opravdu na místě. Pro všechny, kteří se v širokém spektru matrací příliš neorientují, jsme připravili malý přehled nejběžnějších typů, které jsou momentálně na trhu. Doufáme, že vám volbu usnadní.

Pěnová matrace – klasika, která nezklame

Pěnové matrace patří k nejoblíbenějším a nejprodávanějším matracím vůbec. V posledních letech se vyrábí v kombinaci s dalšími materiály, které přispívají k ještě většímu pohodlí. Jejich hlavní předností je elasticita a možnost ovlivnění termoregulace lůžka. Jsou vhodné k použití na polohovatelné rošty a navíc cenově dostupné. Ve srovnání s jinými druhy matrací má pěna nižší vzdušnost.

Pružinové matrace – zlatý střed

Základem pružinových matrací je jádro bonell. Funguje na principu vzájemně propojených kovových pružin, které jsou zapouzdřeny do různých materiálů. Pružinové matrace se vyrábí v snad největším cenovém rozpětí a to od velmi levných a méně náročných modelů, až po dražší a luxusní kousky, které zaručují opravdu zdravý spánek. Výslednou cenu ovlivňuje hustota pružin a výška. Mezi hlavní přednosti patří velmi dlouhá životnost.

Taštičkové matrace – řešení pro náruživé spáče

Tyto luxusní matrace vynikají svými ortopedickými vlastnostmi. Jejich základ tvoří jádro s velkým počtem samostatných pružinek. Ty jsou zapouzdřené v taštičkách z netkané textilie a individuálně reagují na nerovnosti lidského těla. Mohou se pochlubit skvělou prodyšností a větratelností, oproti pěnovým matracím jsou však mnohem dražší.

Všechny zmíněné typy matrací zakoupíte i z pohodlí domova na www.matracin.cz. V nabídce známého e-shopu najdete pouze kvalitní matrace, které jsou k mání za dostupnou cenu.

Publikováno: 31. 08. 2012

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: matrace | matracin.cz | pružinové matrace | taštičkové matrace | zdravotní matrace