Nezastavitelné trendy: Jaké vládnou nábytku v roce 2020?

Kdo šetří, má za tři. V souvislosti se zařizováním bydlení lze ušetřit poměrně jednoduše – stačí si pořídit nadčasový nábytek, který nepodléhá vrtkavým trendům. Neurazí za pět, deset a možná ani za patnáct let. Ale sama cítíte, že to není ono. Pokud doma trávíte spoustu času, přirozeně toužíte po prostředí, jež vás uspokojí i po estetické stránce. Nebraňte se novinkám a udělejte si sem tam radost novým kouskem. Co je letos absolutně in?

Proutí a ratan

Přírodní materiály táhnou. Letos se opět dere do popředí nábytek z ratanu a v těsném závěsu se drží proutěný. Doby, kdy pro ně byly rezervovány vybrané části bytu jako veranda, balkon či terasa, jsou minulostí. Hodí se téměř všude a vždy interiéru vdechnou duši.

Vintage

Chcete, aby váš domov získal vskutku jedinečný nádech? Jděte do vintage stylu! Návrat k designérským kouskům minulých dekád vnáší do prostoru nezaměnitelnou atmosféru. K nejkrásnějším a paradoxně nejvíce podceňovaným patří nábytek a dekorace z 18. a 19. století. Až navštívíte babičku, prozkoumejte její půdu. Třeba se vám poštěstí a najdete pár zajímavých kousků.

Klasická modrá

Podle Pantone je barvou roku 2020 klasická modrá (Classic Blue). Pořiďte si novou sedací soupravu nebo alespoň sedací pytel, doplňte místnost o několik detailů a je to. Univerzálnost klasické modré si zamilujete: tak, jako sluší každé ženě bez ohledu na barvu pleti, je dobrou volbou pro všechny interiéry. Samozřejmě v rozumné míře.

Křivky

Obdélníkové sofa? S tím byste zabodovala vloni. Současné nábytkářské trendy přejí jemnému, romantickému nádechu zakřivenému nábytku. Křesla, jídelní židle, komody, barové židle... rok 2020 je rokem křivek a je jen na vás, jestli se na této vlně svezete, nebo zůstanete věrná poněkud sterilním rovným liniím.

Vlastní výroba

Kdo je šikovný, měl by si letos vyrobit alespoň jeden kus nábytku svépomocí. Případně vylepšit nějaký starší, protože ústup od konzumního stylu života je nyní v kurzu.

Publikováno: 10. 04. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam