Latexové spaní? Proč ne!

Latex je pro většinu z nás synonymem něčeho „zakázaného“. Tento materiál jsme však do škatulky S&M hrátek zaškatulkovali poněkud neprávem. Stejně tak se z něj vyrábí vynikající matrace, které ty ostatní předčí hned v několika ohledech. Ale všechno pěkně popořádku. Udělejte si pohodlí, další díl o kvalitním spánku právě začíná. Máte-li i vy potíže se spaním a ráno se budíte s proleženinami, nebo naopak nezamhouříte ani oko, určitě se vám bude pár rad pro nerušený spánek hodit. Neměli bychom však zapomínat že zdravý spánek jde v ruku v ruce nejen s matrací, ale především vhodným prostředím a dalšími faktory, které jej ovlivňují. Podíváme se na ty nejdůležitější z nich.

Jak dlouho a kde spát?

Každý člověk potřebuje různý počet hodin, ale v průměru se doporučuje spát šest hodin. Některé moderní studie dokonce tvrdí, že ke zdravému spánku stačí pět důkladně prospaných hodin, ale považte sami – není to trochu málo? Shodněme se tedy, že spát jednu čtvrtinu dne je dostačující, ale to medvědi, kteří spí i deset a více hodin? Pro mnoho lidí je představa, že prospí polovinu dne, hrozná. Pocit přespanosti je srovnatelný s nevyspalostí a opravdu není o co stát.

Věnujme teď pár řádků místu, kde spíte. Ložnice by měla na první pohled vzbuzovat poct klidu a podle toho byste měli volit nejen barevné sladění interiéru (červená sice podporuje chuť k erotickým hrátkám, ale v rudé ložnici toho zřejmě moc nenaspíte) a dekorace. Bude-li vypadat ložnice podle vašich představ o poklidné oáze, jste jen krůček od zdravého spaní. A jdeme do finále – hurá na matrace.

Latex nejen na sex

Žerty stranou, latex je skutečně vynikající materiál a latexové matrace patří k tomu nejlepšímu, co si můžete v současné době do postele pořídit. A jaké ve skutečnosti jsou? Velmi pružné a skvěle se přizpůsobí tvaru vašeho těla. Nejsou příliš měkké, ale ani moc tvrdé, zkrátka „tak akorát“. Dodávají se ve tří, pěti a sedmi zónových provedeních a mívají odlehčující a provzdušňující otvory. Vzhledem k jejich tvárnosti se skvěle hodí pro polohovací matrace (nedochází u nich k postupnému poškozování, jako u jiných typů matrací) a mají dlouhou životnost. Často se kombinují s purovým jádrem a kokosem a s přehledem je můžete použít na pevné lamelové rošty. Široký výběr latexových matrací nabízí oblíbený prodejce kralovske-spani.cz. Pokud si nejste jistí, za je latexová matrace skutečně to, co hledáte, udělejte si test kvality spánku a budete chytřejší.

Publikováno: 17. 07. 2012

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat matraci | kolik hodin spát | latextová matrace | zdravé spaní | zdravý spánek