Jakého psa do rodiny s dětmi?

Podlehla jste prosbám dětí a slíbila jim pejska? Pokud se jedná o vašeho vůbec prvního psa do rodiny, pravděpodobně teď tápete nad konkrétním plemenem. Názory se různí a majitelé vždy vychvalují právě jejich plemenem. Pravdou je, že výběr je do značné míry subjektivní záležitost a v praxi hraje roli množství různých aspektů. Především kvalitní genetický základ a důsledná výchova. Na internetu je nespočet článků o všech plemenech. Jenomže i když hýří superlativy, ve finále můžete zjistit, že vaše požadavky jsou úplně jiné, případně vám „nesedne“ konkrétní pejsek. Je třeba si uvědomit, že každá pes je individualita. Stejně to funguje i u lidí. Proto byste se měli chovatele zeptat, jak se štěně chová v kolektivu, zda má zkušenosti s menšími dětmi a v neposlední řadě i na povahu rodič. Umožní-li vám to rozpočet, raději si pořiďte psa s průkazem původu. Ani PP sice není stoprocentní garancí vynikajících povahových vlastností, ale bezesporu minimalizuje rizika. Zároveň si rozmyslete, jestli na výchovu psa stačíte. Péče o štěně je poměrně náročná a máte-li co dělat, abyste ukočírovala domácnost bez zvířete, nemusela byste větší „zápřah“ zvládnout. V opačném případě směle do toho – získáte nového nejlepšího přítele, který s vámi bude sdílet každodenní radosti i strasti. Připravili jsme pro vás několik tipů na psí plemena, která jsou do rodiny s dětmi jako stvořená.

1. Německý boxer

Německý boxer je známý pro svou vyrovnanou a velmi klidnou povahu. Má krásnou, atletickou postavu, miluje hru a vždy vás dokáže rozveselit. Miluje děti, ale může být poněkud nedůvěřivý k cizím lidem.

2. Beagle

Beagla si zamilujete na první pohled. Věrný společník nemá sklony k agresivitě, je poslušný a velmi rád si hraje. Berte však na vědomí, že vyžaduje spoustu pohybu. Budete mít na něj dostatek času?

3. Maltézský psík

Maltézáček je jako stvořený do bytu. Roztomilá chlupatá koule je empatie sama. Citlivý a inteligentní pejsek se neobejde bez pozitivních podnětů. A protože je spíše klidný, nemusíte se bát, že by se hra s dětmi vymkla kontrole. Tip na závěr: Spoustu dalších informací najdete na portálu infopes.cz.

Publikováno: 15. 08. 2016

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: jaký pes do rodiny s dětmi | pes k dětem