Jak získat půjčku pro podnikatelský záměr?

Podnikání vyžaduje hlavně v začátcích nemalé finanční investice. Pokud nemáte dostatek naspořených prostředků, přichází na řadu úvěr. Tady se ale můžete setkat s tím, že není tak jednoduché přesvědčit banku, aby vám na podnikání půjčila dostatek peněz. V takovém případě přichází na řadu nebankovní půjčky. Jaké jsou jejich výhody a na co si dát pozor? To se dozvíte v tomto článku.

Zjistěte si, kolik peněz potřebuje

Hned prvním krokem při výběru ideální půjčky je zjištění, kolik peněz vlastně potřebujete. Konkrétní částka závisí na vašich plánovaných investicích do rozvoje podnikání, ale i na tom, kolik zvládnete bez problémů splácet. Pečlivě si tak promyslete, jaká částka bude nejlepší, protože je zbytečně půjčit si až příliš velké množství peněz a následně řešit vysoké splátky.

Pro půjčení větších částek může pomoc zastavení nemovitosti

Doložit dostatečnou bonitu pro půjčení částek v řádech stovek tisíců až miliónů není nic jednoduchého. Výrazně však může pomoci zastavení nemovitosti. Mnohdy i platí, že nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti, mohou nabídnout o něco výhodnější úrokovou sazbu. Pozor si však dávejte na včasné placení svých závazků, ať máte jistotu, že je všechno v nejlepším pořádku. Pečlivě si tak propočítejte měsíční rozpočet, ať jasně vidíte, jestli budete mít každý měsíc dostatek financí.

Vyberte solidní společnost, od které si peníze půjčíte

Mezi důležité předpoklady, které ovlivní, jak budete spokojeni s úvěrem, patří i výběr vhodné společnosti. Obecně je úvěr na podnikatelský záměr specifickým produktem, který nemusí nabízet tolik věřitelů. O to důležitější je důkladné prověření historie společnosti, ale třeba i recenze a hodnocení předchozích klientů. Může vám to pomoci s výběrem takové půjčky, která vyřeší váš problém, ale nepřidělá další starosti.

Publikováno: 22. 06. 2022

Kategorie: Finance

Autor: Adam