Jak si správně upravit obočí svépomocí? Tady je návod!

Obočí je podtržením celkového vzhledu každé tváře – upravené obočí se tedy rovná upravená tvář. Také v jeho stylingu tápete? Nevadí, tady je několik kroků, díky kterým si vykouzlíte krásné a souměrné obočí – zkrátka dokonalý rám obličeje.

Tip: Využít můžete i crazy nebo barevných kontaktních čoček.

Tolik stylů, tolik možností – jak si ale vybrat tu správnou úpravu pro své obočí? Případně vezměte v potaz i dioptrické brýle. Kromě základního barvení v kosmetických salonech můžete zamířit také na barvení hennou nebo tolik populární laminaci obočí, která pracuje s dočasně vyčesanými chloupky směrem vzhůru tak, že jsou následně zafixovány a vyživeny speciálními přípravky. Co kdybyste ale raději zkusila úpravu obočí v pohodlí domova? Zvládnete to! Inspirujte se našimi 5 kroky pro dokonale upravené obočí!

Co budete potřebovat?

Chcete-li se pustit do stylistiky obočí, rozhodně se neobejdete bez základního vybavení. Příprava je prvním krokem k perfektnímu obočí! Kromě kartáčku na obočí si přizvěte na pomoc pinzetu a zrcátko. Hodit se vám bude i pleťová voda a odličovací tampony, kvalitní osvětlení a nezbytná pomocnice tužka na obočí. No a dál? Třeba taky obyčejná nit. Máte vše připraveno?

Krok druhý: dokonalý tvar

Naznačte si začátek vnitřních částí obočí. Je to jednoduché, obočí totiž začíná tam, kde vnitřní koutek oka. Další částí měření je stříška obočí, tedy jeho nejvyšší bod v obloučku obočí. Někdo bod měří pomocí tužky a chřípí nosu, souměrnému měření však poslouží také nit, kterou jemně nabarvíte tužkou na obočí. Nit pak umístíte rovně horizontálně tak, aby kopírovala obě stříšky obočí. Pokud je jedna stříška výš nebo níž, upravíte je v následujících krocích. Je čas naznačit i konec obočí – konce u mnoha žen chybně směřují dolů, což však přidává na zamračeném dojmu. Konec by měl být ve stejné výšce jako začátek (spodní část )– opět vám dobře poslouží nit, kterou vedete horizontálně v dolní části obočí. Mate vás slovní popis měření? Inspirujte se ve videích na youtube, vizuálně vám to půjde raz dva.

Sbohem, nežádoucí chloupky!

Po vykreslení obočí je čas na zbavení se chloupků, které tu nemají co dělat. Ještě předtím ale odstraňte kontaktní čočky, pokud je nosíte. Vytrhávání obočí může podráždit oči nebo spustit jejich slzení. Opatrně odstraňte chloupky ve spodní části obočí – ale pamatujte, méně je více. Hotovo? Tak to je čas na další krok.

Před finální úpravou zklidnění

Čtvrtý krok: Jakmile máte vytrháno, odstraňte zbytky linek a značek pomocí tonika či pleťové vody. Zklidněte obočí a okolí pomocí tamponu a pleťové či květové vody. Pak můžete pomocí tužky zvýraznit světlé části obočí, abyste docílila přirozeného vzhledu.

I obočí si zaslouží učesat

Je tu poslední krok. Ano, i obočí si zaslouží důkladně učesat. Poslouží kartáček, chcete-li ale, aby obočí krásně drželo tvar chloupků po celý den, nespletete se ani s řasenkou na obočí nebo mýdlem na obočí. Pomocí mýdla a navlhčeného kartáčku jen upravíte chloupky a ty následně budou držet celý den. A je to! Chcete rozjasnit pohled? pod obočí naneste malé množství rozjasňovače. Váš pohled (a obočí) rozzáří celou vaši tvář.

TIP: Před nanesením očních kontaktních čoček zklidněte oči pomocí vašich očních kapek. To platí i v případě, že došlo k slzení očí v důsledku vytrhávání obočí.

Publikováno: 03. 09. 2021

Kategorie: Kosmetika

Autor: Adam