Jak si sbalit kufr, aby se vám do něj vešlo vše podstatné?

Sbalit se na dovolenou nebo delší cestu je někdy umění. Zejména, pokud máte k dispozici pouze příruční zavazadlo. Vybrali jsme pro vás několik triků, díky kterým už nic nezapomenete, vejde se vám do kufru více věcí, nebo naopak ušetříte kopec místa a budete cestovat s minimalistickými zavazadly.

Předtím, než otevřete kufr

Staré dobré seznamy jsou a vždy budou nejspolehlivějším nástrojem při plánování cesty. Sepište, co všechno podle vás potřebujete a chcete si sebou vzít. No a potom škrtejte. Mnoho věcí, které si zabalíte, ve skutečnosti během dovolené vůbec nevyužijete.

Nezapomeňte si přibalit také cestovní pojištění

Některé věci v kufru nezaberou žádné místo, a přesto jsou potřebnější než jiné. Třeba levné cestovní pojištění s připojištěním proti ztrátě zavazadel. Přijde vám vhod, kdyby vaše kufry náhodou nedorazily na místo. Atraktivní tarify nabízí například ERGO pojišťovna. xgirls_ergo_01 (1) Pár tipů na minimalistické balení: Kupte si oblečení z lehkých a prodyšných materiálů. V sportovních obchodech najdete trička s UV ochranou, která navíc vydrží déle svěží a nemusíte je často měnit ani prát. Ideální, pokud jsou z nemačkavého materiálu. Kombinujte. Z jedné sukně a tří triček máte tři různé outfity. Vezměte si k tomu jedny šortky nebo kalhoty a kombinací již máte šest. K černé sukni nebo šortkám nakombinujete cokoli. Tekutou kosmetiku nalijte do menších 100 ml lahviček – není důvod tahat celé velké balení. Před zavřením láhve se vyplatí obalit vrch potravinářskou fólií a následně zavřít. Snížíte riziko, že se vám kosmetika vylije. Bude-li to možní, dejte ji do průsvitné zapínací kapsy. Budete to potřebovat na letišti (pokud máte kosmetiku v příručním zavazadle) a zároveň tím ochráníte své věci. xgirls-2 Vsaďte na multifunkčnost. Namísto denního a nočního krému si vezměte jen jeden, který můžete použít i na ruce. Tělo si můžete umýt i šamponem. Podrobte každou věc na vašem seznamu otázkami: "Budu to potřebovat každý den? Pokud ne, dokážu to sehnat snadno a rychle přímo na místě? Nestojí to hodně peněz? " Z každé kategorie oblečení si vezměte 2 - 3 věci. Ne více. Namísto knih a časopisů si nahrajte knihy do čtečky nebo tabletu. Máte vlastní tipy, jak ušetřit místo v kufru? Podělte se o ně s námi v komentářích!

Publikováno: 29. 05. 2017

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam

Tagy: jak si sbalit kufr | více místa v kufru