Domů » Jak si sbalit kufr, aby se vám do něj vešlo vše podstatné?
Cestování a dovolená

Jak si sbalit kufr, aby se vám do něj vešlo vše podstatné?

Sbalit se na dovolenou nebo delší cestu je někdy umění. Zejména, pokud máte k dispozici pouze příruční zavazadlo. Vybrali jsme pro vás několik triků, díky kterým už nic nezapomenete, vejde se vám do kufru více věcí, nebo naopak ušetříte kopec místa a budete cestovat s minimalistickými zavazadly.

Předtím, než otevřete kufr

Staré dobré seznamy jsou a vždy budou nejspolehlivějším nástrojem při plánování cesty. Sepište, co všechno podle vás potřebujete a chcete si sebou vzít. No a potom škrtejte. Mnoho věcí, které si zabalíte, ve skutečnosti během dovolené vůbec nevyužijete.

Nezapomeňte si přibalit také cestovní pojištění

Některé věci v kufru nezaberou žádné místo, a přesto jsou potřebnější než jiné. Třeba levné cestovní pojištění s připojištěním proti ztrátě zavazadel. Přijde vám vhod, kdyby vaše kufry náhodou nedorazily na místo. Atraktivní tarify nabízí například ERGO pojišťovna.

xgirls_ergo_01 (1)

Pár tipů na minimalistické balení:

Kupte si oblečení z lehkých a prodyšných materiálů. V sportovních obchodech najdete trička s UV ochranou, která navíc vydrží déle svěží a nemusíte je často měnit ani prát. Ideální, pokud jsou z nemačkavého materiálu.

Kombinujte. Z jedné sukně a tří triček máte tři různé outfity. Vezměte si k tomu jedny šortky nebo kalhoty a kombinací již máte šest. K černé sukni nebo šortkám nakombinujete cokoli.

Tekutou kosmetiku nalijte do menších 100 ml lahviček – není důvod tahat celé velké balení. Před zavřením láhve se vyplatí obalit vrch potravinářskou fólií a následně zavřít. Snížíte riziko, že se vám kosmetika vylije. Bude-li to možní, dejte ji do průsvitné zapínací kapsy. Budete to potřebovat na letišti (pokud máte kosmetiku v příručním zavazadle) a zároveň tím ochráníte své věci.

xgirls-2

Vsaďte na multifunkčnost. Namísto denního a nočního krému si vezměte jen jeden, který můžete použít i na ruce. Tělo si můžete umýt i šamponem.

Podrobte každou věc na vašem seznamu otázkami: „Budu to potřebovat každý den? Pokud ne, dokážu to sehnat snadno a rychle přímo na místě? Nestojí to hodně peněz? “

Z každé kategorie oblečení si vezměte 2 – 3 věci. Ne více.

Namísto knih a časopisů si nahrajte knihy do čtečky nebo tabletu.

Máte vlastní tipy, jak ušetřit místo v kufru? Podělte se o ně s námi v komentářích!

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!