Hubněte úklidem do plavek!

Léto, kterého jsme se nemohli dočkat, je zase tady. Již od rána nás hřejí sluneční paprsky a příjemně zbarvují naši pokožku do bronzova. Tedy pokud se nespálíte. Po jarní karanténě ale není úplně ve formě naše tělo. Přemýšlíte nad drastickými dietami? A víte, že hubnout můžete i úklidem?

Konečně začalo období plné koupaček či grilovaček u bazénu. Ne všechny z nás si ale dovedou představit, že by bez rozmýšlení zahodily své pareo, které šikovně schová neblahé následky jarní karantény. Ta totiž vzala naše původní plavky, někam je schovala a do skříně nám narafičila plavky smrsknuté. Jak se ale vypořádat s kilíčkem navíc? Asi se vám nechce pařit někde v posilovně, že? Navíc jistě máte dost práce doma s úklidem. Proto můžete zabít dvě mouchy jednou ranou a zpevnit své tělo při uklízení. Víte, že některé typy úklidu lze srovnat se sportovními výkony?

Spotřeba kalorií/hodina/průměrná žena

Zalévání květin hadicí / pozvolná chůze - 120–160 kcal

Žehlení / lehký strečink – 140–180 kcal

Vaření / pomalejší chůze po rovině – 150–200 kcal

Utírání prachu / lehká jízda na rotopedu – 160–210 kcal

Vysávání / aerobik – 250–270 kcal

Drhnutí podlahy / plavání, basket – 320–430 kcal

Mytí oken / pin pong – 230–300kcal

Pozn. Hodnoty převzaté z kalorických tabulek

Také vás některé hodnoty překvapily? Představte si, že hodinkou utírání prachu a leštění nábytku spotřebujete tolik kilokalorií jako hodinkou lehké jízdy na rotopedu. Díky žehlení zase vaše tělo spálí tolik energie, jako po lehkém strečinku.

Ještě o úroveň výš je vysávání. I když se může na první pohled zdát, že je to fyzicky nenáročná práce, zejména s šikovným pomocníkem, jakým je například teleskopický bateriový vysavač Kärcher VC 5 Cordless, přesto spálíte okolo 250–270 kcal, což představuje hodinku aerobiku. S vysavačem Kärcher VC 5 Cordless si ale můžete při úklidu užívat hned několika výhod. Uklízením s ním spalujete kalorie, ale nebolí vás záda. Díky teleskopické tyči nastavíte optimální délku. Když jej potřebujete uložit, pouhým stisknutím jediného tlačítka přístroj zmenšíte na velikost odpovídající rozměrům ručního vysavače, takže se vejde dokonce i do šuplíku. Nepřekonatelný je i flexibilní kloub pro snadný úklid pod nábytkem.

Rekordmanem ve spotřebě energie je drhnutí podlahy nebo koupelny. Pořádným čištěním koupelny spálíte za hodinu až 330 kcal, což se rovná hodince plavání či basketu. S průběžným úklidem v koupelně vám pomůže parní čistič Kärcher SC 2 DELUXE EasyFix, který je vhodný pro snadné a rychlé čištění bez chemie. Spolehlivě zajistí dokonalou čistotu dlaždic, varné desky, digestoře i nejmenších spár a rohů.

Mytí oken je také jednou z fyzicky náročnějších činností. Možná právě proto nemyjeme okna tak často, jak by si zasloužila. Mytím oken spálíte dokonce až 290 kcal, což se dá přirovnat k takovému menšímu zápasu v ping pongu. S pomocí aku stěrky Kärcher WV 6 vám mytí oken půjde lépe od ruky. Je vybavena inovativní sací stěrkou z tekutého silikonu, díky jejíž přizpůsobivosti se snadno dostanete až do spodní části oken. Při čištění sprchového koutu, zrcadla či jiných hladkých povrchů se s Kärcher WV 6 Plus rychle zbavíte různých map. Na jedno nabití může být v provozu až 100 minut a díky digitálnímu displeji okamžitě zjistíte, kolik času vám ještě zbývá.

Léto je tady, pojďte uklízet a dostaňte svou formu zpět! Navíc s pomocníky to může být i zábava.

www.karcher.cz

Publikováno: 15. 07. 2020

Kategorie: Hubnutí a diety

Autor: Adam