Hlava v suchu a teple: Základ pro pevnější zdraví v zimě

Zimní počasí nás dovede občas pěkně potrápit nejen na silnicích, ale především na zdraví. Chřipky, rýmy a nachlazení se vyhnou jen málokomu, přesto se však můžeme snažit jim předejít. Suché vlasy jsou základ.

I pár metrů je riziko

Čepice nám maminky a babičky nutily už jako malým dětem, věděly ale proč. Přes vlasy a hlavu odchází mnoho tepla a v chladném počasí tak hrozí riziko nachlazení. Zvlášť po sportu nebo po mytí vlasů, kdy je nemáme úplně suché a vyrazíme ven, kolikrát s výmluvou, že je to jen kousek. I ten kousek ale stačí k tomu, abychom prochladli, nastydly nám dutiny a druhý den jsme se potýkali s rýmou a bolestí hlavy. Těch pár metrů se nám tak vůbec nemusí vyplatit a místo dalších aktivit musíme zůstat v posteli s horkým čajem a spoustou kapesníků. Základem tak je pohyb v zimě vždy s hlavou v suchu a teple.

Do sucha!

Po návštěvě sauny nebo mytí vlasů doma si kolikrát ani neuvědomíme, že jsme vlasy pořádně nevysušili. Často i proto, že jednoduše chvátáme, fén nemá dostatečný výkon a my už potřebujeme jít. Pak vyrazíme s vlhkými vlasy a rozehřátou hlavou, máme pocit, že není taková zima a přitom si jen zakládáme na pořádné prochladnutí. Vysušit si tak vlasy důkladně nás ochrání před onemocněním, zároveň však musíme dávat pozor, abychom si vlasy příliš horkým vzduchem neponičili. Profesionální fén Orava má funkci ionizace pro rychlejší sušení a zároveň redukuje statickou elektřinu a zabraňuje poškození vlasů. Šetrné vysušení zajistí dva stupně rychlosti proudění vzduchu a tři stupně teploty vzduchu a tak máte za pár minut hotovo. Už nemusíte trávit dlouhou dobu před zrcadlem a všemožně kroutit hlavou, abyste si vlasy vysušili. S využitím nástavců pro zvětšení objemu, tlačítka COOL pro okamžité ochlazení vzduchu nebo naopak koncentraci vzduchu můžete svůj účes upravit během okamžiku. Nejen v zimě oceníte rychlé a šetrné sušení vlasů. V chladných měsících však ochráníte nejen své vlasy, ale také zdraví.

Publikováno: 11. 01. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam