Dodržte tyto 4 věcí a vaše pleť bude zdravá a krásná

Přestaňte závidět ostatním ženám jejich krásnou pleť a přičiňte se o to, aby i vaše byla jako z obálky časopisu Vogue – a to samozřejmě bez filtru. Budete překvapená, jak málo stačí k absolutní proměně obličeje plného pupínků a flíčků. Stačí důsledně dodržovat následující pravidla pravidelné péče a vaše pokožka bude odpovídat ideálu krásy!

1) Odpusťte si make-up v posteli

Máte za sebou perný den a na čištění pleti od make-upu nemáte ani pomyšlení. Nejraději byste skočila do postele a obličej si dala do pořádku až ráno…. Nedělejte to, protože právě tento prohřešek může být důvodem, proč se na vaší tváři objevuje akné i přesto, že už vám dávno není „náct“. Pokud se make-upu nezbavíte v rámci večerní očisty, až otevřete oči a kouknete do zrcadla, naskytne se vám pohled na vrásčitou a zašedlou ženskou. Na druhou stranu chápeme, že každou minutu strávenou čištěním pleti berete jako utrpení. Proces výrazně zkrátíte a zároveň zefektivníte pomocí micelární vody. „Zázračná“ tekutina vás rychle zbaví i voděodolného make-upu a všech ostatních nečistot.

2) Pleť musíte čistit důkladně

Když péči o pleť odfláknete, výsledek nebude ani zdaleka tak uspokojivý, jako když z ní odstraníte i nečistoty, které se drží pod povrchem. Hloubkové čištění berte jako standardní záležitost a nevyhýbejte se mu. Opět si můžete vzít na pomoc micelární vodu, která z pokožky odstraní všechny druhy nečistot. Mezi nejlépe hodnocené micelárky patří produktová řada značky Bioderma. Bez ohledu na zvolenou variantu neobsahují alkohol, parabeny či jiné látky, které by mohl narušit přirozený biofilm. Pro citlivou pokožku je určena micelární voda Sensibio H2O. https://www.youtube.com/watch?v=M-vzBnbPCqM

3) Dopřejte si peeling (ale ne příliš často)

Peeling je procedura, v rámci které jsou odstraněny odumřelé buňky. Takto očištěná pokožka pak lépe absorbuje živiny, a navíc je na první pohled hezčí. Kůru absolvujte jednou za měsíc, případně co dva týdny – ne častěji. A jistě nemusíme podotýkat, abyste zvolila šetrný způsob – pamatujte, že po peelingu má pleť vypadat svěže a nikoliv sedřeně.

4) Zdravá strava a pitný režim

Na stav pleti má do značné míry vliv příjem živin, vitamínů a dalších potřebných látek. Především jde o vitamíny A, B2, B3, B6, B7, C, F a K, selen, zinek a v neposlední řadě esenciální mastné kyseliny. Co to znamená pro vás? Nemusíte se stát vegankou, ale rozhodně do jídelníčku zařaďte dostatek čerstvé zeleniny a ovoce. Zároveň dbejte na pitný režim, protože základním kamenem péče o pleť je hydratace zevnitř. Vyhýbejte se však nápojům s obsahem rafinovaného cukru, ty kůži naopak příliš nesvědčí. Když budete mimo domov, mějte s sebou vždy po ruce lahev s čistou vodou. Stačí půllitrovka, ta se vám vejde do kabelky a nepronese se.

Publikováno: 29. 03. 2019

Kategorie: Kosmetika

Autor: Adam