Chcete se vyspat do růžova? Bez kvalitních matrací to nepůjde

Spánkem strávíme přibližně třetinu života. Abychom se cítili stále čerství, svěží a zdraví, je důležité, abychom spali kvalitně. Ke kvalitnímu spánku patří především vhodné matrace. Víte, které našemu zdraví svědčí a kterým byste se měli naopak vyhnout?

Jakou si vybrat matraci?

Matrace se vyrábějí ve čtyřech tuhostech, nejměkčí matrace jsou pro lidi s nízkou hmotností, tvrdé jsou naopak pro vyšší váhové kategorie. Se správným výběrem vám pomohou v obchodě. Nejspolehlivější je matraci osobně vyzkoušet, nicméně i mnohé e-shopy nabízí možnost vyzkoušení a vrácení v případě nespokojenosti. Co se týče výšky matrace, doporučuje se, aby měla alespoň 15 cm. Pro seniory jsou lepší hrubější matrace o výšce nejméně 20 cm. Těm, které jsou nižší než 15 cm, se vyhněte. Matrace se vyrábějí z různých materiálů. Dříve byly oblíbené pružinové, dnes je nahrazují matrace. Ty jsou k dostání v pět různých typech, z nichž je nejoblíbenější PUR pěna. Bojíte se, že vás nové matrace vyjdou draho? Nebojte se, prodávají se kvalitní levné matrace, které poskytují dost komfortu a zároveň netrápí peněženku.

Matrace pro páry: Je vhodná velká společná?

Páry řeší otázku, zda si koupit společnou matraci, nebo dvě malé. Správně je druhá možnost. Každý má jiné požadavky a vyžaduje jinou tuhost. Na oddělených matracích se navíc nebudete při spánku vyrušovat. Koupě dvou matrací vás navíc vyjde výhodně. Kupte je v akci matrace 1 + 1 zdarma a ušetřete nemalou částku. Abyste nebyli s partnerem úplně oddělení, kupte si společný chránič matrace a velké prostěradlo. Pocit separace náhle zmizí.

3 tipy pro klidný spánek

Nakonec pro vás máme tři další tipy pro klidný spánek:
  1. Bojujete s nedostatkem tmy? Kupte si závěsy nebo masku na spaní! V absolutní tmě se usíná mnohem snadněji.
  2. Problém s hlukem ze silnice nebo jinými zvuky vyřeší špunty do uší.
  3. Abyste měli klidnou mysl, pijte cca hodinu až dvě před spánkem meduňkový či heřmánkový čaj.

Publikováno: 09. 11. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam