Domů » Chcete se vyspat do růžova? Bez kvalitních matrací to nepůjde
Zdraví

Chcete se vyspat do růžova? Bez kvalitních matrací to nepůjde

Spánkem strávíme přibližně třetinu života. Abychom se cítili stále čerství, svěží a zdraví, je důležité, abychom spali kvalitně. Ke kvalitnímu spánku patří především vhodné matrace. Víte, které našemu zdraví svědčí a kterým byste se měli naopak vyhnout?

Jakou si vybrat matraci?

Matrace se vyrábějí ve čtyřech tuhostech, nejměkčí matrace jsou pro lidi s nízkou hmotností, tvrdé jsou naopak pro vyšší váhové kategorie. Se správným výběrem vám pomohou v obchodě. Nejspolehlivější je matraci osobně vyzkoušet, nicméně i mnohé e-shopy nabízí možnost vyzkoušení a vrácení v případě nespokojenosti.

Co se týče výšky matrace, doporučuje se, aby měla alespoň 15 cm. Pro seniory jsou lepší hrubější matrace o výšce nejméně 20 cm. Těm, které jsou nižší než 15 cm, se vyhněte. Matrace se vyrábějí z různých materiálů. Dříve byly oblíbené pružinové, dnes je nahrazují matrace. Ty jsou k dostání v pět různých typech, z nichž je nejoblíbenější PUR pěna.

Bojíte se, že vás nové matrace vyjdou draho? Nebojte se, prodávají se kvalitní levné matrace, které poskytují dost komfortu a zároveň netrápí peněženku.

Matrace pro páry: Je vhodná velká společná?

Páry řeší otázku, zda si koupit společnou matraci, nebo dvě malé. Správně je druhá možnost. Každý má jiné požadavky a vyžaduje jinou tuhost. Na oddělených matracích se navíc nebudete při spánku vyrušovat. Koupě dvou matrací vás navíc vyjde výhodně. Kupte je v akci matrace 1 + 1 zdarma a ušetřete nemalou částku.

Abyste nebyli s partnerem úplně oddělení, kupte si společný chránič matrace a velké prostěradlo. Pocit separace náhle zmizí.

3 tipy pro klidný spánek

Nakonec pro vás máme tři další tipy pro klidný spánek:

  1. Bojujete s nedostatkem tmy? Kupte si závěsy nebo masku na spaní! V absolutní tmě se usíná mnohem snadněji.
  2. Problém s hlukem ze silnice nebo jinými zvuky vyřeší špunty do uší.
  3. Abyste měli klidnou mysl, pijte cca hodinu až dvě před spánkem meduňkový či heřmánkový čaj.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!