Andělská hvězda od Thierryho Muglera září pro každou ženu

Módní návrháři jsou většinou všestranně talentovaní lidé, ale jen málokterý z nich vyniká v tolika oborech jako Thierry Mugler. Uctívaný módní guru se narodil ve francouzském Strasbourgu a prvním návrhům oblečení se věnoval ve svém volném čase, ještě když studoval na baletní škole. V roce 1970 se přestěhoval do Paříže, Mekky všech umělců, což se mu stalo osudným. Zprvu pracoval jako aranžér a svou největší lásku, oblečení, měl pouze jako „bokovku“.

Z vedlejšího příjmu se však po čtyřech letech stal regulérní zdroj obživy. V roce 1974 navrhl první dámskou kolekci, která sklidila obrovský úspěch. Pánové si však museli ještě další čtyři roky počkat, do pánských oděvů se totiž pustil až v roce 1978.

Muglerovy jsou jedním slovem sexy. Jsou pro ně typická široká ramena, vosí pasy a velmi výrazné barevné kombinace. A jak to tak u módních návrhářů bývá, ani Thierry nezůstal jen u oblečení, ale uvedl na trh i několik doplňků. Jde především o hodinky a šperky, které korespondují se outfity – i ony jsou výrazné a nepřehlédnutelné. Kromě toho je na nich patrná souvislost s další Thierryho chloubou, parfémy Angel.

Kultovní vůně Thierry Mugler Angel byla uvedena na trh před více než dvaceti lety, v roce 1992 a ihned se zařadila po bok exkluzivních parfémů. Vybírají si ho především ženy, které prahnou po něčem neobyčejném – a nutno podotknout, že přesně to jim vůně s orientálním nádechem poskytne. Mugler se postaral o doslova nadčasovou kompozici – lahodné maliny s nádechem medu střídá křehký jasmín a osvěžující bergamont, následuje sladká vanilky a smyslná čokoláda s jantarovým karamelem. To vše podbarvuje exotická pačule.

Andělský parfém byste se však zřejmě dostali i v případě, že byste o jeho nevšední vůni neměli ani tušení. Netradiční flakon, který připomíná hvězdnou noční oblohu, vás zkrátka upoutá na první pohled...

Publikováno: 06. 04. 2013

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: andělský parfém | thierry mugler | thierry mugler angel