3 úchvatná švédská města, která byste rozhodně měla navštívit

Pokud si v souvislosti se Švédském představíte chladné počasí a nejmenovaný řetězec s nábytkem v minimalistickém stylu, víte toho o skandinávské zemi velmi málo. Není ani zdaleka tak mrazivá a její obyvatelé už vůbec ne. Cestovatelé, kteří již krásy severu objevili, by vám mohli vyprávět. Ale nejlépe uděláte, když se do některého ze švédských měst vydáte na vlastní pěst. A kam konkrétně?

Stockholm

Všechny cesty vedou do Říma a trajekty do Skandinávie zase směrem na Stockholm. Ačkoliv jde o nadsázku, švédské hlavní město rozhodně stojí za vidění. Patří k nejkrásnějším městům v zemi a často se o něm hovoří jako o „Benátkách severu“. Kombinace jedinečných architektonických památek, malebných dlážděných ulic, specifické atmosféry a velmi chutné kuchyně vás dostane. Určitě se zastavte v nejnavštěvovanějším muzeu Vasa.

Visny (ostrov Gotland)

Trajekty do Švédska míří také do Visby na ostrově Gotland. V čem je město výjimečné? Jedná se pravděpodobně o nejzachovalejší středověké město ve Skandinávii a přes 20 let je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Nachází se zde zříceniny starých kostelů, velmi zachovalá středověká zeď , ale také úžasné přírodní scenérie. A samozřejmě se zde skvěle najíte, místní restaurace jsou vyhlášené.

Nora (kraj Västmanland)

Když navštívíte město Nora, budete si připadat jako v muzeu. Mnohé městské části totiž vypadají stejně jako před několika sty lety – mnoho staveb z 18. - 19. století takřka nezměnilo podobu. Není náhoda, že jde o jedno z nejnavštěvovanějších švédských města a každý trajekt plující jeho směrem je plný turistů, kteří touží vidět okouzlující dlážděné uličky, z nichž dýchá duch starých časů. Mimo jiné se zde koná nespočet kulturních akcí a stejně jako všude jinde ve Švédsku, i blízkosti Nory načerpáte energii z čarokrásné přírody.

Publikováno: 01. 10. 2018

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam