Vaporizér na bylinky vám umožní inhalovat zdraví prospěšné látky

Vaporizér, známý též jako elektronická cigareta, je malý parní přístroj, který dokáže měnit pevné či kapalné látky na plyn. Obvykle se do vaporizéru dává tabák. Kuřák se tak dočká své dávky nikotinu a zároveň neobtěžuje okolí páchnoucím kouřem. Inhalovat se však dají i různé bylinky, což využívá aromaterapie nebo alternativní medicína. Zájem je především o vaporizér na konopí, neboť léčivé účinky této rostliny jsou nedocenitelné. Dobrou volbou je skvěle hodnocený konopný vaporizér - Ekosmoke.cz.

Jak vaporizér funguje?

První vaporizéry vznikaly už ve dvacátém století. Patent byl udělen v Číně roku 2006. V krátké době se e-cigarety dostaly do České republiky. Rozšířené jsou v kapesní velikosti - viz https://www.ekosmoke.cz/vaporizery-kapesni. Vaporizér bylinku zahřeje parou o teplotě mezi 80–220 stupni Celsia. Vlivem tepla se z bylinky uvolní těkavé látky v podobě plynu. Ten pak inhalující vdechuje přímo do plic.

Proč inhalovat s vaporizérem?

Inhalace dokáže pomoci s léčbou různých, především zánětlivých onemocnění. Vaporizér na byliny umožňuje efektivnější inhalování než klasický způsob s ručníkem na hlavě a hrncem horké vody. Do plic se vám takto dostane mnohem více léčivých látek. Vaporizér vystaví byliny velmi vysokým teplotám, a tak se uvolní i ty složky, které se neuvolní během varu. Zároveň si ale musíte dát pozor, abyste bylinu nezahřáli příliš, tak byste naopak mohli některé blahodárné látky zničit. Ideální teplota pro inhalaci konkrétních bylin se dá snadno dohledat na internetu. Ptáte se, které byliny inhalovat? Ty, ze kterých si běžně připravujete čaj: heřmánek, meduňku, mátu, mateřídoušku nebo třeba lípu. Zkusit můžete také konopí, zelený čaj nebo česnek. Připravit bylinu k inhalování není nic složitého. Stačí ji nadrtit na co nejdrobnější části a vložit do zásobníku. Nic víc není potřeba.

Publikováno: 13. 07. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam