Rychlá půjčka vás vytáhne z finanční šlamastiky. Ale musíte si umět vybrat...

Přetáhla jste limit a zjišťujete, že vám nezbyly žádné peníze? Do výplaty daleko a bez koruny zůstat nemůžete. Co s tím? Pokud nemáte kontokorent ani kreditní kartu, nezbude vám, než využít některou z krátkodobých půjček. Na internetu se to jimi jenom hemží a využívá je spousta lidí. Specifické nebankovní produkty mají své výhody i nevýhody a my vám prozradíme, na co si dát pozor a jak vybrat ten správný.

Výhody krátkodobých půjček

Snad největší výhodou je rychlost vyřízení. Nemůžete-li si dovolit čekat, můžete mít peníze velmi rychle. Poskytovatelé posílají peníze obratem a většinou disponují účty u několika bank, což transfer urychluje. Vyřízení probíhá z pohodlí domova bez nutnosti návštěvy pobočky. Další a neméně podstatnou výhodou je dostupnost. Poskytovatelé kladou na žadatele jen minimální požadavky a půjčky jsou díky tomu dostupné širokému okruhu zájemců. Subjektivní výhodou je také menší obnos finančních prostředků – výše rychlých půjček se pohybuje v řádu stovek až tisíců. Tím, že si nepůjčíte zbytečně velkou částku, nespadnete do dluhové pasti. Některé nebankovní společností (např. Emma's Credit) nabízí zajímavé benefity v podobě slevy na první půjčku nebo možnost prodloužení splatnosti.

Nevýhody krátkodobých půjček

Rychlé půjčky nepatří k nejlevnějším. Musíte se smířit s tím, že rychlost a dostupnost vyvažují vysoké úroky. Na druhou stranu však záleží na úhlu pohledu – úroky se sice pohybují i ve stovkách procent, ale vzhledem k výši půjčky se „přeplatíte“ maximálně o stovky až tisíce korun. Nikoliv o desítky tisíc jako v případě běžných úvěrů. Další nevýhodou je velké množství poskytovatelů. Mnozí nemají transparentní podmínky a nejednají férově. Proto byste si měla vybírat mezi známými společnostmi s dobrým renomé. Solidní jednání poznáte na první pohled již z webových stránek, na kterých nechybí veškeré informace a smlouvy. Skvělým příkladem takového poskytovatele je zmíněná společnost Emma's Credit. Bližší informace najdete na www.emmascredit.cz.

Publikováno: 19. 11. 2016

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: emmas credit | rychlá půjčka