Domů » Povinné ručení stále zdražuje. Prozradíme vám jak ušetřit!
Finance

Povinné ručení stále zdražuje. Prozradíme vám jak ušetřit!

Sledujete vývoj poplatků za povinné ručení? Ne? V tom případě jste se svým povinným ručením spokojeni, ale všeho do času. Nechceme vás strašit, ale již na začátku posledního kvartálu 2012 mnoho pojišťoven výrazně zvýšilo poplatky a ty ostatní ve zdražování pozvolna pokračují až dodnes. Někteří pojistitelé zvýšili ceny i o více než deset procent, při čemž na změny nejvíce doplatily takzvané rizikové skupiny. Tedy čerství držitelé řidičského průkazu, profesionální řidiči, osoby s bydlištěm ve větších městech… Jednoduše téměř všichni. Pokud se vás zdražení nedotklo, raději s ním do budoucna počítejte. Naštěstí stále existuje způsob, jak za povinné ručení ušetřit. Zajímá vás jak?

Pojišťovny argumentují zdražení novelou zákona, kvůli které budou muset vyplácet větší odvody hasičům, ale již minulý rok jejich zástupci tvrdili, že cena pojistného nedovoluje vytvářet rezervy v dostatečném rozsahu. Pravda je zřejmě někde uprostřed – poplatky se v minulých letech skutečně dostaly na velmi nízkou cenovou hladinu, ale otázkou je, jak moc pojišťovnám nabouraly rozpočet.

Přejděme však k tomu, co vás skutečně zajímá. Pojištění vozidel lze stále uzavřít levněji, protože pojišťovny zvýšily sazby individuálně. Je proto pravděpodobné, že mezi konkurenčními nabídkami objevíte výhodnější produkt než je váš stávající a ušetříte několik set, nebo dokonce tisíc korun ročně.

A protože je rok 2013, nebudete muset fyzicky obcházet všechny vybrané pojišťovny. Povinné ručení porovnání lze vyřešit mnohem rychleji, přesněji a efektivněji – stačí využít kalkulátor na některém ze specializovaných webů a obratem se dozvíte kolik můžete ušetřit. Doporučujeme některý z těchto profesionálních srovnávačů:

  • www.1pojistenivozidel.cz
  • http://www.1povinneruceniporovnani.cz
  • http://www.1pojistenionline.cz

Ať už si vyberete kterýkoliv z výše uvedených webů, vždy můžete počítat s velmi nízkými cenami pojistného a možností uzavření pojištění přes internet. Portály jsou přehledné a krok po kroku vás navedou k úspěšnému cíli. Neplaťte za povinné ručení více než doopravdy musíte, byla by to škoda.

Foto: sxc.hu

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!