Domů » Objevte krásy Moravského krasu!
Nezařazené

Objevte krásy Moravského krasu!

Myslíte si, že jste již procestovala všechna pozoruhodná místa, která se v naší malebné zemičce nachází a marně přemýšlíte nad dalším turistickým cílem? A co Moravský kras? Pokud jste doposud nejlépe vyvinutou českou krasovou oblast míjela obloukem, měla byste to urychleně napravit. Moravský Kras se totiž nenese jen v duchu jeskyní (kterých je mimochodem více než 1600) a v jeho okolí narazíte i na bezpočet unikátních památek.

Lokalita Moravského krasu je rozdělena do tří částí, z nichž se největšímu zájmu turistů těší ta severní. Zde na vás čeká proslulá Punkevní jeskyně a nejznámější česká propast Macocha, která se pyšní hloubkou 138,4 m. Nevšední přírodní útvary zde každoročně jezdí obdivovat na 200 tisíc turistů a i samozřejmě potvrzuje jejich atraktivitu. Mezi další přístupné jeskyně patří jeskyně Balcarka, Sloupsko-šošůvské jeskyně a Kateřinská jeskyně. A neměli bychom zapomínat ani na další přístupnou jeskyni s poněkud morbidním názvem – jeskyně Hladomorna se nachází přímo pod zříceninou hradu Holštejn.

JeskyneA až budete mít procházek v podzemí dost, přeneste se na chvíli do historie prostřednictvím dalších zřícenin. Hrad Holštejn totiž není ani zdaleka jedinou tvrzí, jejíž pozůstatky turistům připomínají doby dávno minulé. Mezi ty další patří i Hrádek u Babic, Rytířská jeskyně nebo hrad Blansek.

V Moravském krasu toho na váš čeká ještě mnohem více a je jen na vás, jestli si uděláte túru po některé z mnoha naučných stezek nebo přírodních rezervací, či se vydáte na průzkum muzea větrných mlýnů v Rudicích. Mezi další památky, na které byste během svého pobytu neměla zapomenout, patří i malebné poutní kostely – Chrám Jména Panny Marie ve Křtinách a Kostel Panny Marie Bolestné ve Sloupech. A mohli bychom pokračovat dál, ale abyste si užila alespoň poloviny krás Moravského krasu, musela byste v něm strávit minimálně několik dní.

Na druhou stranu – a proč ne? Využijte příjemné ubytování Moravský hlas v tříhvězdičkovém penzionu Macocha, který se nachází v jejím samotném srdci. Stejnojmenná propast je od od hotelu vzdálená pouhý kilometr a moravská metropole Brno cca 30 kilometrů.

Na dovolenku v Moravském krasu si s sebou můžete vzít i kolo nebo horolezeckou výstroj. Na milovníky cyklistiky čeká množství cyklotras a horolezci mohou zdolat skalní stěny v Kolíbkách, Křtinském údolí, Pustém a Suchém žlebu nebo v bezprostřední blízkosti Sloupsko-šošůvských jeskyní. Mezi navštěvované atrakce patří i zámky Rájec nad Svitavou a Blansko, které jsou od Moravského krasu vzdáleny jen pár minut jízdy autem. Nebudete-li chtít trávit dovolenou přímo v v Moravském krasu, mohlo by se vám líbit útulné ubytování Blansko v tříhvězdičkovém hotelu Karst. Po celodenním výletu určitě oceníte přítomnost vyhlášené restaurace a pizzerie, které se nachází zhruba deset minut pěší chůze od hotelu.

Nezapomeňte nám napsat, jak se vám v Moravském krasu a jeho okolí líbilo!

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!