Nevíte, kde sehnat vybavení do truhlářské dílny za rozumný peníz? My ano!

Zručný truhlář si nejenže v podstatě vyrobí nábytek do domácnosti, a to kvalitní a originální, ale také pod jeho rukama mohou vznikat hotová umělecká díla. Není se tak co divit, že po truhlářích a řezbářích je dnes velká poptávka. Jsou totiž nedostatkoví. A co je nedostatkové, to se cení. Takže takový šikovný truhlář si dnes může přijít na velké peníze. Pokud tedy uvažujete o změně oboru, jste šikovní a láká vás práce se dřevem, můžete to zkusit.

Co si truhlařina žádá?

V první řadě talent, nadšení a chuť do práce. A pak vybavenou truhlářskou dílnu. S tím prvním vám nepomůžeme, talentem musíte být obdařeni od přírody. Se založením truhlářské dílny vám ale už pomůžeme. Respektive vás nasměrujeme tam, kde ji jsou schopni vybavit od A do Z. Za velmi rozumnou cenu.

Vybírejte na Simek.eu

Již téměř tři dekády dodává vybavení pro dřevozpracující průmysl (truhláře nevyjímaje) společnost Šimek Proficentrum. V jeho nabídce najdete dřevoobráběcí a kovoobráběcí stroje, elektrické i ruční nářadí, nábytkové kování, nástroje, měřidla, laky, lepidla a tmely, vzduchotechniku, vybavení pro lakovny i stoje pro zpracování palivového dřeva.

Čím začít?

Seznam veškerého nářadí a dalších nezbytností, bez nichž se truhlář neobejde, není zrovna krátký. Nemusíte si ale pořizovat všechno, alespoň ne v počátku. Určitě si ale budete muset pořídit základní nářadí, jako jsou kladívka, šroubováky, hřebíky a šrouby, základní pily, vrtačka, hoblík, bruska, vodováha, brusný papír, kleště, odlamovací nůž a tavná pistole. To by vám mělo stačit na absolutní základ.

Čemu se chcete věnovat?

A pak se zaměřujte na nářadí přímo určené pro typ činnosti, které se ve své dílně hodláte primárně věnovat. Pokud budete pracovat s kulatinou, neobejdete se bez pracovní kozy, pokud ze dřeva budete vyřezávat sošky a umělecké předměty, nemělo by vám chybět řezbářské dláto. Pokud se dřevem už nějakou dobu pracujete, sami dobře víte, co ke své práci potřebujete. Tak, ať vám práce jde dobře od ruky.

Publikováno: 24. 10. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Adam