Na večerní běhání si nezapomeňte reflexní prvky

Právě léto je obdobím, kdy většina lidí sportuje daleko více než během roku a také nesportovci se často vydávají do přírody, aby si užili krásné počasí a udělali něco pro své tělo. Je-li to i váš případ, nezapomeňte si s sebou vzít nějaký reflexní prvek. Málokdo totiž běhá pouze ve městě nebo výhradně po cestách, kde nemá šanci potkat auto. Léto je sice nejlepším ročním obdobím pro sportovní aktivity, ale vzhledem k vysokým teplotám přes den je lepší chodit běhat až na večer, když zapadá sluníčko. Za prvé se začíná ochlazovat, za druhé si při výběhu na nějaký kopec za městem užijete překrásný výhled na červánky. Slunce je ale v těchto chvílích zrádné, ani si nestačíte všimnout a najednou už zapadlo. Domů se pak vracíte za šera a to už je potřeba dbát na bezpečnost.

Mimo město musíte mít reflexní prvky

Od února 2016 platí v ČR zákon, který všem chodcům, ale právě i běžcům, nařizuje nosit za snížené viditelnosti při pohybu na komunikaci mimo město (vesnici) reflexní prvky. O tom, jaké prvky to přesně mají být, nikde nic psáno není, takže náš zákon je o dost benevolentnější než třeba obdobné nařízení v Polsku, které vyžaduje nošení reflexní vesty. U nás vám bohatě postačí reflexní páska na ruce.

Vyberte si správný reflexní prvek

Pro běžce se opravdu nejlépe hodí zmiňované reflexní pásky, které jsou lehké a lze je umístit na ruku či nohu. Za světla se dají zastrčit pod rukáv, večer je pak vytáhnete. Dobrou službu prokáže i obyčejná reflexní nášivka, skvělé jsou reflexní tkaničky. Některé běžecké oblečení je již opatřené reflexními prvky, zpravidla bývají na zádech, nicméně čím více jich budete mít, tím bezpečnější to bude. I když možná přebíháte po silnici jen pár desítek metrů, řidiči by si vás ve tmě nemuseli všimnout. Reflexní páska, která by vám mohla zachránit život, je přitom záležitostí desetikorun. Podívejte se do e-shopu Altima.cz a vyberte si takovou barvu, jež bude ladit s běžeckým oblečením.

Publikováno: 02. 07. 2017

Kategorie: Praktické rady

Autor: Adam

Tagy: povinné reflexní prvky | reflexní pásky