Máte v létě místo bytu saunu? Poradíme vám, jak s tím zatočit.

Díky čím dál vyšším, především letním teplotám se pobyt v bytě stává často noční můrou. Otevřená okna nestíhají vychladit rozžhavený byt a představa, že trávíte noc ve vaně plné studené vody, není zrovna tou nejpříjemnější. Celá situace má jednoduché východisko. Pořiďte si klimatizaci. V parném létě, kdy se ručička teploměru vyšplhá vysoko nad třicítku a my se příslovečně koupeme ve vlastní šťávě, je klimatizace skvělou pomocnicí, ne-li dokonce záchranářkou. Během dne snadno utečete k vodě, ale v noci, když se potřebujete pořádně vyspat, je klimatizace často jediným řešením, jak v bytě snížit teplotu.

Váháte nad pořízením klimatizace? Prozradíme vám, proč ji do bytu pořídit...

Kromě toho, že si v bytě nebudete připadat jako na Sahaře, mají nejnovější klimatizace i další výhody. Neříkejte, že by se vám nelíbilo dýchat čistý a zdravý vzduch. Nejnovější klimatizace takový vzduch produkují a navíc ho dokáží odvlhčovat a působit tak jako prevence proti plísním. Tím, že klimatizace napomáhá cirkulaci vzduchu, z něj zároveň odstraňuje prachové částice, kouř a alergeny. Tím se alergikům a astmatikům značně uleví a jejich tělo není vystaveno takové zátěži. Mnohdy opomíjeným faktem je, že klimatizace dokáže i topit, což uvítáte během sychravých podzimních a zimních dnech.

Největší strašáci při pořizování klimatizace

V minulosti se lidé obávali, že z důvodu hlučnosti klimatizace se během noci nevyspí. Moderní klimatizace však mají výkonné, ale zároveň tiché motory a jak již bylo zmíněno, neustále regulují teplotu a odstraňují nečistoty ze vzduchu. Proto se probudíte do nového dne odpočatí a plní energie. Druhým nejčastějším strašákem je spotřeba elektřiny. Je pravdou, že staré přístroje si často odebíraly poměrně hodně energie a jejich provoz se mohl značně prodražit. Ale dnes? Díky tomu, že se technologie neustále posouvají směrem vpřed, se dnes nemusíte bát, že by provoz klimatizace způsobil vítr ve vaší peněžence. Dejte si pozor na neodbornou instalaci. V případě, že nemáte s instalací klimatizace žádné zkušenosti, přenechte tuto činnost raději odborníkům. Téměř všichni dodavatelé vám jistě nabídnou, že za určitý poplatek přijedou a klimatizaci nejenže nainstalují, ale i zprovozní. Z našeho pohledu se tato investice opravdu vyplatí.

Nepodceňte výběr

Při výběru klimatizace by neměla cena být rozhodujícím faktorem. Těmi by měli být výkon, funkčnost a hlučnost. Pokud pořídíte klimatizaci, která nebude mít pro daný prostor dostatečný výkon, opravdu jste vyhodili peníze „z okna“. Pokud si nejste jisti, jakou klimatizaci vybrat, doporučujeme se obrátit na odborníky nabízející prověřený sortiment. Navíc vám rádi pomohou vybrat tu správnou klimatizaci pro vaše bydlení. Dobrou volbou je například Electrolux, jejíž klimatizace patří k nejlépe hodnoceným na trhu.

Publikováno: 11. 06. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam