Domů » Chcete se konečně pořádně vyspat? Zařiďte si ložnici podle svého gusta!
Bydlení

Chcete se konečně pořádně vyspat? Zařiďte si ložnici podle svého gusta!

V ložnici trávíme více času, než jsme si kolikrát ochotni připustit. Většina z nás dokonce celou jednu třetinu života a to už jistě stojí za zvážení, v jakém stylu interiér zařídit. Hned na úvod podotýkáme, že zaručený tip na dokonalou ložnici neexistuje. Pro spoustu z nás je sice symbolem pro oázu klidu, ale najde se i celá řada těch, kteří si zakládají na dynamice a erotickém náboji. Ostatně nejde jen o místnost, ve které spíme…

Ať už je váš vkus jakýkoliv, přesto byste se při zařizování ložnice měli řídit podle několika obecných pravidel. Kupříkladu tím, že každá koruna, kterou do ní investujeme, se mnohonásobně vrátí. Jinými slovy – nešetřete na ní! Kvalita spánku jde ruku v ruce nejen s tím, na čem spíme, ale samozřejmě i s celkovou atmosférou prostředí, ve kterém usínáme.

Středobodem každé ložnice je samozřejmě postel. Designové provedení je opět otázkou vašeho vkusu, ale nezapomeňte se pozastavit na stabilitou a materiálem. Laciným kouskům, které jsou ošetřeny karcinogenními chemickými přípravky, se raději vyhněte. Nejlepší alternativou je v tomto ohledu dřevo. Postele z masivu nejenže nejsou napuštěny zdraví škodlivými chemikáliemi, ale navíc vám ložnici provoní typickou vůni lesa.

V případě menší ložnice se snažte uspořit co nejvíce místa a volte ložnicové sestavy tak, abyste měli v okolí postele dostatek prostoru. Poměrně dost místa ušetříte postelí s úložným prostorem, ovšem odborníci tyto typy příliš nedoporučují – úložný prostor zabraňuje přirozené cirkulaci vzduchu. Další možností jsou vestavěné skříně, které lze modifikovat dle svých potřeb.

V ložnici by neměl ani noční stolek situovaný hned vedle postele. Poslouží jako odkladní plocha na nejrůznější věci, bez kterých se v ložnici neobejdete a navíc na něj můžete umístit lampičku.

Pokud vás stále nenapadá, v jakém duchu vysněnou ložnici zařídit, inspirujte se v e-shopu www.nejlepsi-nabytek.cz, který provozuje firma Nejlepší nábytek. Najdete v něm nejen ložnice z masivu, ale takřka jakýkoliv nábytek, který by ve vaší domácnosti neměl chybět. Prodejce je na trhu více než deset let a poskytuje kompletní servis počínaje dovozem až po montáž. Postele si můžete prohlédnout i naživo v lounském showroomu. Kontaktní adresu najdete na zmíněném webu.

2 komentářů

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Hlavně je důležité vybrat kvalitní matraci, bez ní si můžete ložnici vybavit jak chcete a nikdy to nebude ono 🙂 Za naši rodinu můžu doporučit matraci http://www.slumberland.cz/matrace-comfort-visco Visco Wellness, je opravdu suprová, i moje krční páteř, která mně léta trápila mi dávý za pravdu 🙂

  • Souhlasím s paní Terezou, že matrace je základ. My jsme si s manželem vybírali jen nedávno, byli jsme si je i osobně vyzkoušet na prodejně a rozhodli jsme se nakonec pro nový typ pěnové matrace Super Fox. Našli jsme i zajímavou stránku s nějakým konfigurátorem http://www.drsleep.cz/cs, kde nám i shodou okolností tato matrace vyšla. Rozhodně koupi nelitujeme, spí se nám skvěle 🙂

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!