Domů » Začátek cyklistické sezony aneb jak hubnout a zároveň se pobavit
Zábava a volný čas

Začátek cyklistické sezony aneb jak hubnout a zároveň se pobavit

Venku se nám nakonec vyčasilo a cyklistická sezóna může konečně začít. Hledáte-li efektivní a zároveň zábavný způsob, jak po dlouhé zimě shodit přebytečná kila, začněte jezdit na kole i vy! Sportovat můžete s celou rodinou a užít si tak spoustu legrace. Chcete-li si však jízdu opravdu vychutnat, nevyhnete se nákupu kvalitního kola. Pokud se v oboru neorientujete, dejte na našeho průvodce. Pomůžeme vám vybrat typ, který bude pro vaše potřeby nejvhodnější.

Vyberte si kolo podle tohom jak a kde budete jezdit

Není kolo kolo. Jízdní kola se, podobně jako jiné sportovní potřeby, dělí hned na několik kategorií dle způsobu využití. Budete-li jezdit v náročném terénu, nevyhnete se nákupu horského kola, jehož konstrukce a pneumatiky jsou přizpůsobeny nejtěžším podmínkám. Podobně jsou na tom i sjezdová kola, která jsou na první pohled úplně stejná. Bývají však vybavena odpruženou přední vidlicí a odpruženou zadní stavbou.

Na opačném konci stojí silniční kola, která jsou ideální pro sportovní jízdu na silnicích a uzavřených okruzích, ale naprosto nevhodná do terénu. Na silnice a zpevněné cesty jsou určena také takzvaná touringová kola, která díky bohaté výbavě představují nejpraktičtější dopravní prostředek. Potřebujete-li kolo, které zvládne lehčí terén, ale v případě potřeby i jízdu po silnici, měla by vaše volba padnout na krosové kolo. To je oproti horskému kolu pohodlnější a v současné době se těší vůbec největší popularitě. Po dovybavení blatníky, svítilnou, nosičem a dalšími prvky získáte kolo trekkingové.

K novému kolu vám přijde vhod i cyklistické oblečení, které je nejen stylové, ale především pohodlné a funkční. Zkrátka a dobře přizpůsobené k pohodové jízdě za každého počasí. Mezi zdaleka nejdůležitější doplňky však patří cyklistické helmy, bez kterých byste na kolo neměli usednout.

Jestliže se vám zdají ceny u vašeho místního prodejce přemrštěné, koukněte se na jumpsport.cz. Najdete zde jízdní kola od vyhlášených výrobců a kompletní nabídku příslušenství, doplňků, ale i cyklistické oblečení za skvělé ceny.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!