Čím krmit pejska, aby mu nic nechybělo?

Pořídila jste si pejska a chcete, aby se u vás měl jako v ráji? V tom případě by vaší prioritou měla být jeho strava. Již Hippokrates pravil, že se stav lidského zdraví odráží na tom, co jíme – a u zvířat je to úplně stejné. Váš mazlíček je v tomto ohledu zcela odkázán na vás. Budete zodpovědná a dopřejete mu kvalitní krmivo bohaté na veškeré důležité složky? Pokud si nevíte rady s výběrem, dejte na naše praktické tipy.

Ani prémiové krmivo nemusí být drahé

Spousta páníčků se při výběru krmiva rozhoduje pouze dle ceny. Vyhrává přitom ta nejnižší, ale zkuste se nad tím trochu zamyslet. Očekáváte i u lidských superlevných potravin kvalitu? Pravděpodobně ne, a to samé platí i o psím žrádle. Chcete-li, aby váš čtyřnohý mazlíček prospíval, budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Nemusíte se však příliš vysokých cen – i v přijatelné cenové hladině lze sehnat vysoce kvalitní krmivo pro psy.

Jak tedy vypadá špičkové krmivo?

Alfou a omegou je vyvážené složení krmiva. Pes je všežravec, a proto by mělo obsahovat vysoký podíl kvalitního masa (min. 50 %), zeleninu, ovoce, vitaminy, minerály a bílkoviny. Samozřejmě nelze generalizovat, že ten a ten typ krmiva je nejlepší ze všech – při výběru musíte zohlednit také věk, zdravotní stav či míru pohybové aktivity psa. Většina chovatelů krmí psy granulemi, které doplňují masovými konzervami. Na trhu jsou i nejrůznější masové taštičky, ale ty jsou vhodné spíše pro menší psy. Budete-li pejska odměňovat pamlsky či doplňky stravy, nepřekračujte doporučenou denní dávku. Pozor, velmi důležité je je podávat pejskovi kvalitní krmivo dlouhodobě a nikoliv jen „jednou za čas“. Tip: Přečtěte si více o tom, jak vybrat granule pro psy!

Že psa dobře krmíte, poznáte i navenek

Ale jak zjistíte, že vámi vybrané granule a konzervy jsou skutečně kvalitní? Váš pejsek bude radostnější, aktivnější a jeho srst bude doslova zářit. Bude spokojený a vy také :-)

Publikováno: 07. 01. 2015

Kategorie: Praktické rady

Autor: Adam