Orientujete se ve světě financí?

Nabídky výhodných půjček a dalších finančních produktů a služeb se na nás valí z každé strany, ale ne každá z nás se v tom množství orientuje. Celá řada z těchto produktů je přitom velmi výhodná a mohla by nám pomoci v nelehké finanční situaci. Pokud byste v dohledné době potřebovaly půjčku, věděly byste, na koho se obrátit? Ne každá půjčka vám skutečně pomůže, ale naopak vás může velmi lehce dostat do ještě větších potíží. Pojďme se spolu podívat na několik základních pravidel, kterými byste se měly při výběru půjčky řídit.

Jsou všechny nebankovní půjčky nevýhodné?

Většina klientů jde s žádostí o úvěr do banky. Bankovní společnosti totiž platí za důvěryhodné autority s transparentními podmínkami. Je to pravda, bankovní půjčky jsou opravdu nejvýhodnější. Úroky a RPSN jsou mnohem nižší, než u nebankovní půjčky bez registru. Skvělým příkladem může být výhodná půjčka od Ge Money. Na druhou stranu se musíte připravit na to, že bez dostatečného příjmu a čisté minulosti úvěr z banky nedostanete. Pakliže jste se dostaly do registru dlužníků, opravdu vám nezbude nic jiného, než se obrátit na nebankovní společnost. V tom případě důvěřujte pouze prověřeným společnostem typu Cetelem, Provident či Proficredit.

Využívejte výhodné kreditní karty

A teď trochu z jiného soudku. Celá řada bank nabízí speciální kreditní karty. Ty umožňují nakupovat s příjemnými slevami nebo sbírat body, za které se vám vždy vrátí určitá částka, kterou jste již utratili. Oblíbená je zejména kreditní karta od Citibank. Sami si můžete zvolit mezi běžnou kartou, nebo si vybrat Classic, Shoppin a Gold. Neméně zajímavé jsou také karty ve spolupráci s O2 a ČSA, díky kterým budete mít slevy na vybrané služby. Pokud kartou platíte často, určíte některé z výhod oceníte.

Publikováno: 30. 03. 2012

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: finance | kreditní karta | kreditní karta od citibank | půjčka | půjčky