Domů » Voda a hubnutí
Zdraví

Voda a hubnutí

Voda je životodárná tekutina, bez které bychom nemohli existovat. Její pravidelný přísun je důležitý pro správné fungování organismu, ale jestlipak víte, že pravidelný přísun tekutin napomáhá hubnutí a udržení optimální váhy? Pití vody je důležité především pro trávení a absorpci živin. Nebudete-li mezi jídly přijímat dostatek tekutin, nebude se vám v ústech tvořit dostatek slin, čímž utrpí vaše zažívání. Díky vodě se navíc zbavíte odpadních látek.

Proč je důležité pít vodu?

Kdykoliv vydechnete, uvolníte ze sebe zvlhčený vzduch. V průměru jde o cca 2 sklenice vody za den. K tomu připočítejte dalších 6 sklenic vody, které vylouží vaše střeva a ledviny. A navrch i 2 sklenice, které uvolní vaše pokožka přes póry. Suma sumárum jde o 10 sklenic, přičemž během horkých dní nebo zvýšené fyzické aktivity až o trojnásobek.

O dodržování pitného režimu tak nemůže být pochyb. V našem klimatu je doporučený denní příjem přibližně 3 a půl litru tekutin, ale ruku na srdce – kdy naposledy jste tolik vypila? Napravte svou chybu a dělejte to tak jako Francouzky. Ty mají vždy po ruce jednu nebo dvě lahve čerstvé vody a během dne je vypijí. Doporučená denní dávka tekutin samozřejmě závisí také na hmotnosti. Jako memotechnickou pomůcku použijte následující rovnici:

Vydělte svou hmotnost číslem 8 a dostanete optimální počet sklenic. A pozor, tento výpočet platí pro mírnější teploty.

Co (ne)pít, když vám nejede ta kohoutková?

Možná máte s dodržováním pitného režimu problém, protože vám čistá voda nechutná. Rozhodně ji však nenahrazujte sladkými nápoji s vysokým obsahem cukru a spoustou nezdravých příměsí. Raději si do čisté vody přidejte lístky máty nebo třeba citron. Jakmile si na osvěžující chuť zvyknete, nebudete mít na nezdravé kalorické bomby ani pomyšlení.

Green coffee – prověřený doplněk stravy

Perfektním pomocníkem pro rychlejší a zdravé hubnutí je populární green coffee neboli zelená káva. Obsahuje chlorogenové kyseliny (ty se nachází pouze v nepražené kávě), které napomáhají rychlejšímu snižování hmotnosti. Mimo jiné obsahuje také kyselinu kávovou s antioxidačními účinky. Kombinace těchto látek pozitivně ovlivňuje vitalitu, imunitní systém, míru cholesterolu a vyprazdňování.

zelena-kava

Tip: Doplněk stravy Green coffee (značka Jankar) seženete za super cenu na www.medicinka.cz. Momentálně jsou kvalitní produkty Jankar k mání v akci s atraktivní slevou, tak neváhejte.

Jak jste na tom s pitným režimem vy? Máte zkušenosti se zelenou kávou? Přispějte svými názory do diskuze!

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!