Domů » Jarní péče o vlasy: Nepodceníte-li ji, nebudete litovat!
Kosmetika Vlasy a účesy Zdraví

Jarní péče o vlasy: Nepodceníte-li ji, nebudete litovat!

Vlasy nám občas dávají pořádně zabrat. Každé roční období vyžaduje specifickou péči, a protože je jaro v plném proudu (a co nevidět se přechýlí do prosluněného léta, prozradíme vám, na co byste si měla dát pozor a jak svou kštici udržet zdravou a vitální. Jdeme na to!

Ideální by bylo, kdyby si vlasy mohly vydechnout po studené zimě a častých přechodech z vytopených místností ven a zase zpátky. Počasí však hraje proti nám a nezbývá, než se přizpůsobit. Pokud se svým vlasům budete náležitě věnovat, odmění vás zářivým leskem a kvalitou, kterou vám budou ostatní závidět.

Dopřejte vlasům klid a přestaňte je neustále upravovat

V prvé řadě omezte každodenní vysoušení fénem, foukání, žehlení a kulmování – právě tyto úpravy totiž vašim vlasům vůbec neprospívají a ve finále jsou suché, lámavé a vůbec vypadají mastně a zničeně. Zkuste vstávat o trochu dříve, vlasy si důkladně umyjte a nechte je pozvolna proschnout. Vzhledem k tomu, že přirozeně vlnité vlasy, vlnky a kudrlinky jsou trendy, můžete nechat žehličku „u ledu“.

Negativní vliv slunce a slané/chlorované vody

Určitým nebezpečím pro vaše vlasy je delší pobyt na intenzivním slunci. Paprsky ničí ochrannou vrstvu (kutikulu) a pronikají hluboko do struktury vlasů. V důsledku UVA a UVB záření dochází k nežádoucímu vysušení a blednutí vlasů. To vše umocní působení chlorované nebo mořské vody a vítr.

Vyzkoušejte kopřivový nálev na vlasy

Otázkou je, jak vlasům zajistit perfektní kondici i navzdory nepřízni okolí? Fandíte-li přírodě, vyrobte si kopřivový nálev. Posbírejte mladé kopřivy, zalijte je horkou vodou a nechte po dobu cca 20 minut louhovat. Oplach kopřivovým nálevem vaše vlasy zpevní a dezinfikuje. Ovšem pozor – máte-li velmi světlé vlasy, počítejte s tím, že mohou po očistné kůře ztmavnou nebo získat brčálový nádech.

Vnitřní výživa pomáhá po celý rok

Pomohou vám také speciální přípravky, které vlasům dodají vnitřní výživu. Mezi ty nejlepší patří Clinical Hair Care s efektivním Keratin Renewal Systémem a Nutrikomplexem. Vnitřní vlasová výživa s aktivátorem zlepšuje vlasovou strukturu, podporuje růst vlasů, optimalizuje tvorbu mazu, zvyšuje celkovou odolnost vlasů, omezuje šedivění a zvyšuje lesk.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!