Domů » Jak předcházet riziku přepadení a jak se bránit, když k němu dojde?
Praktické rady

Jak předcházet riziku přepadení a jak se bránit, když k němu dojde?

Má smysl vás přesvědčovat o tom, že na ulicích není dvakrát bezpečno? A nemáme na mysli „vyhlášené“ lokality, kde žijí problémoví obyvatelé a potulují se zde nejrůznější „živly“. K přepadení může dojít kdekoliv, dokonce i za bílého dne a na frekventovaném místě. Jak takovým situacím předcházet a co dělat v případě, kdy se stanete terčem útoku neznámého agresora? Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které se vám budou hodit.

Jak snížit riziko přepadení?

Riziko loupežného přepadení, fyzického útoku nebo znásilnění bohužel nelze zcela eliminovat. Nicméně lze výrazně snížit, a to tak, že se budete vyhýbat opuštěným místům a tmavým uličkám. Riskantní může být i večerní procházka parkem nebo podchodem. Bude-li to možné, snažte se mít po boku další osobu. A nemáte-li po ruce statného muže, mohl by se vám hodit pes.

Jak se bránit?

Ani na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vždy totiž hraje roli konkrétní situace – někdy je kladení jakéhokoliv odporu zbytečné a dokonce i kontraproduktivní. Jindy lze naopak útočníka efektivně eliminovat a předejít tak tomu, aby vás okradl o peníze nebo vám ublížil.

Máte-li ve svém okolí možnost docházet na kurzy sebeobrany, udělejte to. Investice do vlastního bezpečí nikdy nebudete litovat!

Zároveň si pořiďte nástroj, který vám sebeobranu usnadní. Nemusí to být zrovna pistole ráže 9 mm – postačí vám pepřový sprej nebo paralyzér. Obojí se vleze do kabelky/kapsy a navíc jde o cenově přijatelnější řešení. Za kvalitní „pepřák“ nezaplatíte více než 300 Kč.

peprovy-sprej
Líbí se vám? Není to rtěnka, ale speciální balení pepřového spreje pro ženy.

 

Pepřové spreje jsou vůbec zajímavé, protože snoubí kompaktní rozměry, jednoduché použití a okamžitý efekt. Stačí jedna dobře mířená střela a vyřadíte agresora ze hry (ať už jde o člověka nebo o zvíře). Zároveň mu nezpůsobíte žádné zranění, což se, s ohledem na českou legislativu, hodí.

Neméně praktické, byť trochu dražší, jsou elektrické paralyzéry. Ani paralyzérem nezpůsobíte útočníkovi žádné zranění, a přesto se díky němu spolehlivě ubráníte.

elektricky-paralyzer-scorpy-max

Ať už se rozhodnete pro pepřový sprej nebo paralyzér, můžete si ho pořídit ve specializovaném e-shopu www.branse.cz. Seženete zde také stylový pepřový sprej ve tvaru rtěnky.

Štítky

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!