Zásady, které by vaše děti měly dodržovat při skákání na trampolíně

Je pořízení trampolíny dobrý nápad? Všude se píše, jak je skákání nebezpečné, a že se dětem může přihodit něco zlého. Ve skutečnosti je riziko srovnatelné (a ne-li menší) s dováděním na dětském hřišti. V každém případě musíte děti instruovat a vysvětlit jim, jak se na trampolíně chovat. Budou-li vaše rady dodržovat, užijí si spoustu zábavy a vy si oddechnete. Připravili jsme pro vás výčet nejdůležitějších zásad bezpečného skákání.
  • Dětská trampolína není chůva. Když si děti hrají, měl by na ně dohlížet dospělý, který zajistí, aby dodržovaly zásady bezpečnosti. V žádném případě nepřenášejte odpovědnost na starší děti!
  • Výrobce nesepsal do manuálu pokyny ohledně maximální nosnosti a počtu dětí jen tak pro nic za nic. Dohlédněte na to, aby se na skákací ploše nepohybovalo současně více dětí, než jaký je limit.
  • Nenechávejte společně skákat větší a menší děti, respektive děti různých váhových kategorií.
  • Na trampolínu nepatří jídlo, pití, bonbóny a lízátka. Jednoduše nic, co by mohlo děti ohrozit na zdraví.
  • Samozřejmostí by mělo být používání ochranné sítě. Pokud jste si zakoupili trampolínu bez tohoto bezpečnostního prvku, napravte to a pořiďte si ochrannou síť dodatečně. Měla by být dostatečně vysoká – v případě trampolíny vysoké 1,5 metru zvolte ochrannou síť vysokou alespoň 3,5 metru.
  • Trampolínu pravidelně kontrolujte a dojdete-li k závěru, že konstrukce není tak stabilní jako v době, kdy byla zbrusu nová, raději na ni děti nepouštějte. Rozbitým autem byste přeci také nejeli.
  • Postarejte se o to, aby se na trampolínu děti dostaly jen v době vaší přítomnosti.
  • Není od věci, když dětem stanovíte pevný časový limit. Předejdete tak riziku, že se při skákání příliš unaví a způsobí si zranění.
Tip na závěr: I nejlevnější trampolína může být kvalitní! Dodržíte-li všechny uvedené zásady, předejdete řadě nepříjemných situací a vaše děti si skákání užijí plnými doušky!

Publikováno: 22. 04. 2017

Kategorie: Děti

Autor: Adam